Ważne: NIH i Moderna Po Raz Pierwszy Publikują Dane Badań Klinicznych Szczepionki COVID-19 W Odpowiedzi Na Pozew Sądowy

Po miesiącach sprzeciwów National Institute of Health (NIH) i Moderna skapitulowały. Były zmuszone dostarczyć kopię wewnętrznego 322-stronicowego raportu podsumowującego temat bezpieczeństwa w badaniu fazy I szczepionki COVID-19 (mRNA-1273). Pełna kopia tego raportu po raz pierwszy jest udostępniana publicznie i jest dostępna poniżej. |Z dokumentów wynika, że 70% uczestników zgłosiło niepożądane odczyny poszczepienne.

NIH i Moderna Publikują Dane Badań Klinicznych Szczepionki COVID-19

ICAN, czyli Informed Consent Action Network, zespół prawników, oraz dziennikarzy śledczych skupionych wokół Dela Bigtree, wieloletniego producenta jednego z najgłośniejszych programów medycznych w Stanach Zjednoczonych – The Doctors. 

Po miesiącach sprzeciwów National Institute of Health (NIH) i Moderna skapitulowały. Były zmuszone dostarczyć ICAN kopię ich wewnętrznego 322-stronicowego raportu podsumowującego temat bezpieczeństwa w badaniu fazy I szczepionki COVID-19 (mRNA-1273). Pełna kopia tego raportu jest dostępna poniżej i po raz pierwszy jest udostępniana publicznie.

18 maja 2020 r. Moderna wydała komunikat prasowy, w którym twierdzi, że dane z badania I fazy „potwierdzają nasze przekonanie, że mRNA-1273 może zapobiegać chorobie COVID-19”. Ponieważ to badanie zostało faktycznie przeprowadzone przez NIH, ICAN złożył wniosek FOIA [Freedom Of Information ACT – Ustawa o Dostępie Do Informacji – przyp KO] w dniu 22 maja 2020 r. do NIH o: „Wszystkie dane dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności oraz informacje dotyczące mRNA-1273, w tym z badania klinicznego I fazy tej eksperymentalnej szczepionki przeprowadzonego przez National Institute of Allergy and Infectious Diseases.” ICAN zażądał od NIH przyspieszenia spełnienia tego żądania.

Czytaj także:

WHO: Zmiana Definicji Pandemii Wpłynęła Na Korzyści BigPharmy |COVID-19, Czyli Pandemia Bez Konsekwencji

W dniu 8 czerwca 2020r. NIH uznał „nieodpartą potrzebę” szybkiego udostępnienia opinii publicznej informacji, o które wystąpiła ICAN, spełniając jej prośbę o przyspieszone jej ujawnienie. Ale potem NIH niczego nie udostępniło. Dlatego ICAN pozwało NIH 13 sierpnia 2020r. składając wniosek do sądu federalnego, aby zmusić NIH do ujawnienia tych danych. Następnie NIH przesłało w końcu „ostateczną odpowiedź” do ICAN stwierdzając: „Dane dotyczące bezpieczeństwa dla tego badania obejmują 1093 strony. Podjęliśmy decyzję, by zataić te zapisy w całości zgodnie z [wyjątkami, które] chronią informacje stanowiące tajemnicę handlową oraz informacje o charakterze poufnym i handlowym lub finansowym.”

ICAN nie przyjął tego oświadczenia, a jego prawnicy, na czele z Aaronem Siri, poinformowali sąd, że będą składać skargę w sprawie dokumentów w drodze postępowania przed sądem. Broszura NIH – wyjaśniająca, dlaczego nie powinna przedstawiać tych danych – miała zostać przekazana sądowi 30 października 2020 r. Osiem dni przed tym terminem, 22 października 2020 r., NIH i Moderna nagle zmieniły swoje stanowisko i poinformowały, że przedstawią wszystkie dane.

Więcej na temat COVID-19 również tutaj:

Szczepionki Na Covid-19: Niepokojące Plany Dla Europy. Nawet Dwie Dawki Na Osobę! Strategia IA 2030 Wyszczepić Wszystkich Wszystkim

W dniu 29 października 2020r. ICAN otrzymała pierwsze 332 z 1093 stron – pozostała część zostanie opublikowana wkrótce. Można je pobrać tutaj. ICAN i jego subskrybenci są pierwszymi osobami na świecie, poza NIH i Moderną, które faktycznie widzą te dane. Będziemy uważnie studiować wszystkie ujawnione dane, ale ICAN chciał natychmiast je szeroko rozpowszechnić, aby inni mieli możliwość zrobić to samo.

Pomimo otrzymania tylko części danych, to, co ICAN już otrzymała, dostarcza społeczeństwu ważnych informacji potrzebnych do oceny szczepionki Moderny. Na przykład z dokumentów otrzymanych przez ICAN wynika, że ​​około 70% uczestników zgłosiło niepożądane odczyny poszczepienne, z których wiele jest wyjątkowo niepokojących.

Tak jak firmy farmaceutyczne nigdy nie spoczną, jeśli chodzi o promowanie i sprzedaż swoich produktów szczepionkowych, tak my nigdy nie spoczniemy w ujawnianiu prawdy o tych produktach lub żądaniu pełnej przejrzystości i pełnej świadomej zgody na wszelkie szczepionki.

Polecamy także:

Czy Grypa Umarła na Covid-19? Wszystkie liczby potwierdzają zadziwiające wygaśnięcie wirusa.

Leave a Reply