Nigeria: Policja aresztowała cztery osoby podejrzane o kanibalizm i handel organami

Policja w północno-zachodnim stanie Zamfara w Nigerii aresztowała cztery osoby podejrzane o kanibalizm i handel ludzkimi organami - podaje serwis informacyjny BBC.

Nigeria: Policja aresztowała cztery osoby podejrzane o kanibalizm i handel organami

Policja w północno-zachodnim stanie Zamfara w Nigerii aresztowała cztery osoby podejrzane o kanibalizm i handel ludzkimi organami – podaje serwis informacyjny BBC.

Podejrzani zostali zatrzymani po znalezieniu przez policję ciała, któremu brakowało niektórych części. Ciało znajdowało się w nieukończonym budynku. Do odkrycia doszło w trakcie poszukiwań zaginionego 9-letniego chłopca.

“Podejrzani, dwóch mężczyzn i dwóch nastolatków, zostali aresztowani w zeszłym tygodniu” – przekazał Ayuba Elkanah, stanowy komendant policji. Poszukiwani są inni członkowie gangu. Lider gangu miał zapłacić innym podejrzanym 500 tys. nair (1207 dolarów) za dostarczenie części ciała.

Zamfara to jeden z najbardziej dotkniętych przez falę morderstw i porwań dla okupu stanów w Nigerii, jednak kanibalizm i handel organami to bardzo rzadkie zjawiska w tym regionie. W zeszłym tygodniu w atakach na wioski w tym kraju zginęło ok. 200 osób.

Leave a Reply