Nigel Farage: „Ci, którzy postawili, że Donald Trump nie wygra, generalnie przegrywają”

Lider Partii Brexit Nigel Farage zauważył zdolność prezydenta Trumpa do przekształcania niepowodzeń w zwycięstwo, które w nich dostrzega. Polityk docenił umiejętność prezydenta Trumpa do dostrzegania zalet w pozornych wadach, jeśli chodzi o analizę jego własnej sytuacji.

Lider Partii Brexit Nigel Farage zauważył zdolność prezydenta Trumpa do przekształcania niepowodzeń w zwycięstwo, które w nich dostrzega. Polityk docenił umiejętność prezydenta Trumpa do dostrzegania zalet w pozornych wadach, jeśli chodzi o analizę jego własnej sytuacji.

Były poseł do Parlamentu Europejskiego, któremu udało się zrealizować od dawna deklarowany cel, jakim było spowodowanie zwolnienia go z jego własnej pracy, doprowadzając Wielką Brytanię do głosowania za opuszczeniem Unii Europejskiej w 2016 roku, jest uważany za najbliższego Trumpowi brytyjskiego polityka.

Udzielając wywiadu w BBC Radio 2 we wtorek po południu, Farage zastanawiał się szczególnie nad obecnym stanem sondaży wyborczych, porównując zarówno silną pozycję, z której Hillary Clinton cieszyła się przed jej porażką w 2016 roku, jak i ogólny konsensus głównego nurtu, że Trump zdecydowanie będzie tracił.

Powiedział gospodarzowi programu radia BBC Jeremy’emu Vine’owi: „W 2015 roku, kiedy Donald Trump ogłosił, że będzie kandydował na prezydenta, był to jeden z największych żartów, jakie kiedykolwiek słyszano”.

„Nie miał szans na przedarcie się przez prawybory, nie miał szans na nominację do partii republikańskiej, a wiesz co? On to zrobił. W połowie kampanii – dokładnie w tym samym czasie w kampanii [AD 2016] – w ogólnokrajowych sondażach miał kilkanaście punktów straty, nikt nie dawał mu najmniejszej szansy i to zrobił. Więc ten facet jest całkiem dobry w zmienianiu sytuacji i zaskakiwaniu ludzi ”.

Farage powiedział również, że wszyscy zwolennicy Bidena wierzą, że prezydent Trump zarażony koronawirusem przyjmie ich narrację. Jest całkiem prawdopodobne, że prezydent będzie w stanie „przejąć inicjatywę” i odwrócić sytuację.

Kontynuował: „Wychodząc ze szpitala – te dramatyczne sceny z helikopterem – stał na balkonie w Białym Domu i jak echo powtórzył za prezydentem Rooseveltem w latach 30, który mówił o Wielkim Kryzysie, kiedy powiedział „nie mamy czego się bać poza samym strachem, życie musi toczyć się dalej”.

„Teraz, jeśli większość Amerykanów chce pozostać zamknięta, przestraszyć się wirusa, przegra. Ale myślę, że nadszedł czas, abyśmy usłyszeli coś bardziej optymistycznego, nieco bardziej optymistycznego i nieco bardziej realistycznego, ponieważ pogląd wielu z nas – w tym mnie – mówi, że lekarstwo na covid jest teraz gorsze niż choroba”.

Farage wyrażał się w podobnym tonie we wtorek w artykule dla brytyjskiej gazety The Daily Telegraph, w którym ponownie przedstawił, w jaki sposób prezydent Trump może wykorzystać swoje osobiste doświadczenia z COVID.

Napisał: „Pogląd Trumpa będzie taki, że jest liderem, aby ponownie zmusić Amerykę do ruchu, a jego osobista walka z Covid-19 uczyni go silniejszym i jeszcze bardziej zdeterminowanym, aby to osiągnąć”.

„Jeśli Donald Trump przejmie kontrolę nad programem, uda mu się wypchnąć Bidena z tego konkursu. Ci, którzy podbijają stawkę u bukmacherów przeciwko Donaldowi Trumpowi, generalnie przegrywają. Nikt nie powinien po raz kolejny lekceważyć jego zdolności do przekształcenia każdego niepowodzenia w zwycięstwo ”.

Nigel Farage doprowadził Wielką Brytanię do głosowania za opuszczeniem Unii Europejskiej AD 2016, co jest uznawane przez sondażownie, główne media i polityczny establishment za niemożliwe. Prezydent Trump dokonał tego samego zaledwie kilka miesięcy później – bliskość dwóch głosów doprowadziła mężczyzn do dyskusji, w jaki sposób te wydarzenia były prawdopodobnie powiązane, z gotowością Wielkiej Brytanii do przeciwstawienia się globalistycznemu konsensusowi, który ośmiela amerykańskich kuzynów do zrobienia tego samego.

Leave a Reply