Nieoficjalnie: Spotkanie Budki z Tuskiem w poniedziałek po południu

Jak donosi PAP, w poniedziałek mają spotkać się lider PO Borys Budka i były premier Donald Tusk.

Nieoficjalnie: Spotkanie Budki z Tuskiem w poniedziałek po południu

Jak donosi PAP, w poniedziałek mają spotkać się lider PO Borys Budka i były premier Donald Tusk.

O zamiarze spotkania z szefem Platformy mówił w TVN24 sam Tusk. Według niego tematem rozmowy ma być kwestia wzmocnienia Platformy i opozycji w ogóle. W ostatni piątek Budka zasugerował, że do spotkania dojdzie w ten poniedziałek.

Informację tę potwierdził w niedzielę PAP jeden ze współpracowników szefa Platformy. Dodał, że do spotkania ma dojść „w godzinach popołudniowych”. Nie chciał zdradzić ani miejsca rozmowy, ani szczegółów dotyczących planowanych wspólnych aktywności Borysa Budki i Donalda Tuska. Nie wykluczył jednak, że informacje te zostaną przekazane jeszcze przed poniedziałkowym spotkaniem.

Lider PO podkreślał podczas piątkowej konferencji prasowej w Mysłowicach (woj. śląskie), że będzie to kolejne jego spotkanie z Tuskiem. „My spotykamy się dosyć regularnie, odkąd zostałem szefem Platformy – w Warszawie, w Gdańsku czy w Brukseli” – mówił. „Ja, ceniąc Donalda Tuska, jego wiedzę, doświadczenie, zawsze mogę liczyć na jego dobrą radę” – dodał.

Budka zapowiedział, że będzie namawiał Tuska do tego, „by jeszcze aktywniej włączył się w polską politykę”. „Jest szefem Europejskiej Partii Ludowej, najbardziej doświadczonym politykiem Platformy Obywatelskiej, byłym premierem, (byłym) szefem Rady Europejskiej. I niewątpliwie ta rola, którą w przyszłości może odegrać, jest bardzo znacząca” – stwierdził przewodniczący PO.

Jak dodał, obaj porozmawiają również o piłce nożnej. „To będzie dzień meczu Polski ze Słowacją (poniedziałek – przyp. red.), więc jeszcze będzie dużo takich tematów” – zaznaczył Budka.

Budka: Donald Tusk odegra ogromną rolę w budowaniu silnej i zwycięskiej PO. Niedługo szczegóły

Tusk wraca na krajową scenę polityczną?

Od niedawna media donoszą, że rozważany jest konkretny plan powrotu Donalda Tuska na krajową scenę polityczną. Doniesieniom tym Tusk nie zaprzeczył. Pytany o powrót do polskiej polityki w ubiegły piątek w TVN24 powiedział, że „mentalnie, emocjonalnie, życiowo” jest gotów podjąć każdą decyzję, „żeby pomóc odwrócić ten bardzo niebezpieczny dla Polski bieg spraw”. Dodał, że nie chodzi o spełnienie jakiejś ambicji personalnej, ale celu, jakim jest przywrócenia ładu demokratycznego w Polsce”.

Rafał Trzaskowski o powrocie Tuska: Wszystkie ręce na pokład

Pytany, czy jest plan przejęcia przez niego przywództwa w PO, powiedział, że jest gotów zrobić wszystko, by Platforma nie przeszła do historii. Według niego, PO „jako partia odpowiedzialnego centrum” jest absolutnie niezbędna, „jeśli myślimy o wygranej w najbliższych wyborach parlamentarnych”.

Leave a Reply