Niemiecki sąd przeciwko firmie YouTube za usunięcie ‘kontrowersyjnych’ wywiadów dotyczących COVID-19 [VIDEO]

Platforma Youtube usłyszała wstępny nakaz niemieckiego wymiaru sprawiedliwości, który został wydany przez Sąd Okręgowy w Kolonii w odpowiedzi na skargę prawną wniesioną przez osoby stojące za kampanią internetową #allesaufdentisch #WszystkoNaStole.

Niemiecki sąd przeciwko firmie YouTube za usunięcie 'kontrowersyjnych' wywiadów dotyczących COVID-19 [VIDEO]
Cenzura debaty na temat Covid-19 w YouTube jest „niebezpieczną ingerencją” w wolność słowa, powiedział redaktor czołowego niemieckiego tabloidu Bild, po tym, jak platforma usunęła dwa filmy z debaty online na temat pandemii.

Platforma Youtube usłyszała wstępny nakaz niemieckiego wymiaru sprawiedliwości, który został wydany przez Sąd Okręgowy w Kolonii w odpowiedzi na skargę prawną wniesioną przez osoby stojące za kampanią internetową #allesaufdentisch #WszystkoNaStole.

Jest to w zasadzie zbiór wywiadów z różnymi ekspertami i osobami publicznymi na temat pandemii Covid-19, które inicjatorzy reklamowali na Youtube jako „szeroko zakrojony, oparty na faktach, otwarty i rzeczowy dyskurs” na swojej stronie internetowej.

Dr Reiner Fuellmich staje na czele tysięcy prawników: Czas na Procesy Norymberskie 2.0 [VIDEO]

Paradoksalnie Susan Wojcicki, dyrektor generalna Youtube dostała nagrodę “wolności słowa”, o której pisaliśmy w pierwszym kwartale tego roku.

Tegoroczną nagrodę Freedom of Expression Award przyznawaną przez organizację Freedom Forum Institute wygrała osoba, która stoi na czele jednej z najbardziej kneblujących usta platform na świecie.

Jak się okazało nagroda ta jest sponsorowana przez sam YouTube.

Niektórzy z nich zakwestionowali rządowe postępowanie w sprawie pandemii i podnieśli wszelkiego rodzaju kontrowersyjne kwestie związane ze szczepionkami.

YouTube uznał, że dwa z tych wywiadów nie nadają się do prowadzenia i usunął je. Oflagowane filmy przedstawiały dyskusje z profesorem matematyki Stephanem Luckhausem i neurobiologiem Geraldem Hutherem.

Sąd nazwał posunięcie YouTube „nieuzasadnionym”, twierdząc, że platforma nie wyjaśniła, które dokładnie części wywiadów uznała za naruszenie zasad społeczności dotyczących treści związanych ze zdrowiem, według niemieckich mediów.

Dyrektor Youtube’a z nagrodą “wolności słowa”… Nagrodę sponsorował słynący z cenzurowania treści YouTube

Wyjaśnienie, dlaczego filmy zostały usunięte, było dość niejasne, twierdząc, że niektóre opinie na temat szczepienia przeciwko Covid-19 były sprzeczne z konsensusem naukowym.

Ogólnie rzecz biorąc, filmy wideo zawierały „dużą liczbę wyraźnie dopuszczalnych stwierdzeń”, stwierdził sąd, co potwierdziło argument powodów, że YouTube niesłusznie ograniczył ich wolność wypowiedzi. Nakaz mówi, że od decyzji sądu można się odwołać.

Kampania #allesaufdentisch rozpoczęła się pod koniec września i była uważana za następcę podobnego #allesdichtmachen (#ZamknięcieWszystkiego) ruchu internetowego przeciwko lockdownom, który bardziej skłaniał się w stronę treści satyrycznych.

Krytycy twierdzą, że nowsze wywiady są mieszanką uzasadnionej krytyki, błahostek i „ukierunkowanej dezinformacji”, jak to określił dziennik Die Zeit.

Jednak wiele osób uważa, że ​​opinia publiczna zasługuje na prawo do zapoznania się z tymi opiniami i samodzielnego osądzenia ich ważności, bez ingerencji amerykańskich gigantów technologicznych.

Jan Schafer, dyrektor polityczny wpływowego niemieckiego tabloidu Bild, pochwalił decyzję sądu, nazywając coraz szersze stosowanie cenzury przez YouTube „niebezpieczną ingerencją” w dyskurs publiczny w Niemczech.

Redaktor naczelny czołowej niemieckiej gazety Bild przeprasza za celową propagandę strachu dotyczącą COVID-19 [VIDEO]

Bild jako pierwszy uzyskał i upublicznił nakaz sądowy w niedzielny wieczór. Nie wiadomo, jak duży wpływ na amerykańskie Google, właściciela YouTube, będzie miała opinia niemieckiego wymiaru sprawiedliwości.

Wcześniej YouTube został ukarany grzywną w wysokości 100 000 euro przez niemiecki Wyższy Sąd Okręgowy w Dreźnie po tym, jak niesłusznie usunął film użytkownika, który przedstawiał masowe protesty przeciwko blokowaniu pandemii w Szwajcarii – a następnie nie udało się przywrócić filmu „Natychmiast” po tym, jak sąd nakazał to zrobić 20 kwietnia.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply