Niemiecki dyplomata i pederasta podejrzany o zabicie “męża”: ta śmierć to wypadek, “mąż” od dawna brał leki i zbyt dużo pił

Niemiecki dyplomata-pederasta w Brazylii Uwe Herbert Hahn, podejrzany o zabicie swojego "męża", utrzymuje, że śmierć nastąpiła wskutek nieszczęśliwego wypadku. Na poparcie swojej tezy - której przeczą badania zwłok i ślady z miejsca zbrodni - podał, że jego mąż powodu złego samopoczucia od pewnego czasu nadużywał alkoholu oraz brał leki na sen i uspokojenie.

Pederasta i dyplomata niemiecki w Brazylii Uwe Herbert Hahn (P) oskarżony o zamordowanie
Pederasta i dyplomata niemiecki w Brazylii Uwe Herbert Hahn (P) oskarżony o zamordowanie "męża" i sodomity Waltera Henriego Maximiliena Biota (L)

Niemiecki dyplomata-pederasta w Brazylii Uwe Herbert Hahn, podejrzany o zabicie swojego “męża”, utrzymuje, że śmierć nastąpiła wskutek nieszczęśliwego wypadku. Na poparcie swojej tezy – której przeczą badania zwłok i ślady z miejsca zbrodni – podał, że jego mąż powodu złego samopoczucia od pewnego czasu nadużywał alkoholu oraz brał leki na sen i uspokojenie.

60-letni Hahn, który został w sobotę aresztowany pod zarzutem morderstwa, pracuje w Konsulacie Generalnym Niemiec w Rio de Janeiro jako szef administracji – pisze w poniedziałek niemiecki dziennik “Sueddeutsche Zeitung”. Zamordowany 52-letni Belg Walter Henri Maximilien Biot i niemiecki dyplomata byli homosiowym pseudo-małżeństwem od ponad 20 lat.

Niemiecki dyplomata utrzymuje, że śmierć jego “męża” nastąpiła w wyniku nieszczęśliwego upadku. Powiedział policji, że w ciągu ostatnich kilku tygodni jego partner czuł się źle. Przyczyną miał być fakt, że po czterech latach w konsulacie w Rio de Janeiro dyplomata miał objąć nowe stanowisko na Haiti. W rezultacie B. był zaniepokojony przeprowadzką, zaczął nadmiernie pić i brać środki uspokajające i nasenne; raz po raz upadał lub wypadał z łóżka – powiedział Hahn policji.

W rzeczywistości na ciele znaleziono “kilkanaście obrażeń, w tym na rękach, nogach, twarzy, głowie, klatce piersiowej i pośladkach”, a jako przyczynę śmierci przyjmuje się “krwotok mózgowy i uraz spowodowany uderzeniem tępym przedmiotem” – pisze “SZ”.

Brazylijska policja uznała, że wyniki badań kryminalistycznych nie zgadzają się z wersją o śmierci Belga w wypadku.

Przeszukano mieszkanie pary w dzielnicy Ipanema. “Śledczy znaleźli ślady krwi na fotelu i na podłodze. Wygląda na to, że wcześniej pracownik niemieckiego dyplomaty próbował je usunąć” – relacjonuje “SZ”. Ze względu na powagę sprawy sąd odrzucił wniosek adwokatów o zwolnienie Hahn na mocy jego immunitetu dyplomatycznego.

Leave a Reply