Niemiecka pielęgniarka udusiła babcię, by zatuszować kradzież pieniędzy. Skazano ją na dożywocie

Sarah S., 32-letnia pielęgniarka geriatryczna, w piątek została skazana na dożywocie za zamordowanie własnej babci – jednej z pensjonariuszek domu opieki, w którym pracowała. 81-letnia Christine S. została uduszona z zimną krwią przez wnuczkę po tym, gdy zorientowała się, że z jej konta zniknęło 13 tys. euro - opisuje portal gazety „Bild”.

Badanie, Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Andrzej Grygiel
Badanie, Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Andrzej Grygiel

Sarah S., 32-letnia pielęgniarka geriatryczna, w piątek została skazana na dożywocie za zamordowanie własnej babci – jednej z pensjonariuszek domu opieki, w którym pracowała. 81-letnia Christine S. została uduszona z zimną krwią przez wnuczkę po tym, gdy zorientowała się, że z jej konta zniknęło 13 tys. euro – opisuje portal gazety „Bild”.

Jak poinformowała prokuratura, Sarah S. miała dobre relacje z babcią – opiekowała się nią, robiła dla niej zakupy, dlatego miała dostęp do karty bankowej i znała numer PIN. Kiedy starsza kobieta nabrała podejrzeń i chciała zobaczyć wyciągi bankowe, doszło do sprzeczki.

„32-latka podstępnie zaatakowała swoją babcię, gdy ta spała. Oskarżona działała z absolutnym zamiarem zabicia” – wyjaśniła prokurator Barbara Gremm. Jak podkreślili eksperci, kobieta nie działała w afekcie, wykluczono też zaburzenia osobowości.

Sarah S. udusiła 81-latkę poduszką. Starsza kobieta walczyła o życie przez kilka minut, świadczyły o tym liczne zewnętrzne obrażenia, między innymi na szyi i klatce piersiowej – potwierdzili specjaliści medycyny sądowej.

„Mamy do czynienia z wyjątkowo drastyczną sprawą” – stwierdził w uzasadnieniu wyroku sędzia Klaus Hartmann. Sarah S. chciała ukryć fakt, że zabrała z konta babci ok. 13 tys. euro, ponieważ jest najprawdopodobniej uzależniona od hazardu online i ma duże długi.

Oskarżona jest samotną matką 10-letniego dziecka. Z tego względu będzie mogła ubiegać się o możliwość wyjścia z więzienia po odbyciu 15 lat kary – dodaje „Bild”.

Leave a Reply