Niemcy: Trzy ofiary śmiertelne i 18 rannych w wypadku koło Halle. Wśród poszkodowanych piłkarze

Trzy osoby poniosły śmierć, a 18 zostało rannych w wyniku zderzenia czterech pojazdów – dwóch samochodów osobowych i dwóch vanów - na drodze A14 w okolicy Halle (Saksonia-Anhalt). Jednym z vanów podróżowała drużyna młodzieżowa klubu piłki nożnej FC Magdeburg, jadąca na mecz do Mersburga – informuje w czwartek portal dziennika „Bild”.

Policja niemiecka, Fot. PAP/Tomasz Murański
Policja niemiecka, Fot. PAP/Tomasz Murański

Trzy osoby poniosły śmierć, a 18 zostało rannych w wyniku zderzenia czterech pojazdów – dwóch samochodów osobowych i dwóch vanów – na drodze A14 w okolicy Halle (Saksonia-Anhalt). Jednym z vanów podróżowała drużyna młodzieżowa klubu piłki nożnej FC Magdeburg, jadąca na mecz do Mersburga – informuje w czwartek portal dziennika „Bild”.

Jak podała policja, do wypadku doszło około godz. 17 w rejonie Halle. „W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe i dwa vany. Kilka osób zostało uwięzionych w pojazdach” – przekazała rzeczniczka policji.

Jednym z busów jechała młodzieżówka FC Magdeburg. „Młodzi ludzie byli w drodze na mecz wyjazdowy do Merseburga” – poinformował „Bild”.

W akcji ratowniczej uczestniczyło kilka śmigłowców ze służb ratowniczych.

Leave a Reply