Niemcy sprzeciwiają się zasadom Facebooka. Zakazali przekazywania danych z WhatsApp

Niemieccy urzędnicy nie zgadzają się na zmianę regulaminu komunikatora WhatsApp. Zakazali Facebookowi pozyskiwanie danych o użytkownikach komunikatora.

Niemieccy urzędnicy nie zgadzają się na zmianę regulaminu komunikatora WhatsApp. Zakazali Facebookowi pozyskiwanie danych o użytkownikach komunikatora.

WhatsApp wprowadza nowy regulamin, który wywołał falę kontrowersji i ucieczkę użytkowników. Wszystko to sprawka Facebooka, który chce pozyskiwać dane z tego komunikatora.

Nowy regulamin WhatsApp (należy do Facebooka) miał zacząć obowiązywać już na początku roku, ale po wybuchu skandalu, zmiany przesunięto na później. Teraz korzystający z tej popularnej aplikacji stają przed wyborem: zgoda na przekazywanie danych Facebookowi, lub skrajne ograniczenie możliwości korzystania z aplikacji.

Faszystowski Facebook na stałe usuwa konta organizacyj pro-life

W praktyce osoby, które nie zgodzą się na przekazywanie danych do Facebooka, będą mogły tylko odbierać połączenia i czytać, z poziomu powiadomień, przychodzące wiadomości tekstowe. Użytkownicy WhatsApp mają czas na zaakceptowanie nowego regulaminu do 15 maja, czyli do soboty.

Jednak władza Marka Zuckerberga nie jest bezkresna. Sprawą zajął się bowiem niemiecki urząd ds. ochrony danych osobowych.

Niemieccy urzędnicy zakazali portalowi społecznościowemu pozyskiwanie i wykorzystywanie danych o użytkownikach WhatsApp. Niemcy wskazali na zagrożenie dotyczące masowego tworzenia profili użytkowników aplikacji.

Włochy: Facebook ma zapłacić 7 mln. euro kary

Takie działanie może bowiem naruszać obowiązujące w Europie zasady ochrony danych. Facebook zapowiedział, że od tej decyzji będzie się odwoływać.

WAŻNE: Facebook zaatakowany przez hackerów. Wykradli ponad pół miliarda danych o użytkownikach

Leave a Reply