Niemcy segregację ludzi mają we krwi. Minister zdrowia zapowiada gorsze traktowanie niezaszczepionych

Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn zapowiedział inne traktowanie przez państwo tych osób, które są zaszczepione. Chodzi między innymi o ułatwienia w robieniu zakupów.

Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn zapowiedział inne traktowanie przez państwo tych osób, które są zaszczepione. Chodzi między innymi o ułatwienia w robieniu zakupów.

Osoby, które przyjęły obie dawki preparatu przeciwko koronawirusowi, będą mogły wkrótce podróżować, robić zakupy oraz korzystać z różnych usług bez przestrzegania niektórych obostrzeń sanitarnych. To między innymi brak konieczności przedstawiania wyniku szybkiego testu na obecność koronawirusa.

WOW! MUSISZ TO OBEJRZEĆ! „To my, wolni ludzie”! Ten utwór polskiego rapera z UK obiega sieć z prędkością światła! [VIDEO]

Każdy, kto został w pełni zaszczepiony może być w przyszłości traktowany jak osoba, która uzyskała negatywny wynik badania” – powiedział Jens Spahn w rozmowie z tygodnikiem Bild am Sonntag. Żeby tak się stało trzeba jednak najpierw pokonać trzecią falę Covid-19; konieczne jest też otwarcie części usług i wprowadzenie powszechnych szybkich testów dla ich klientów.

Spahn powołuje się na badania Instytutu Roberta Kocha, według którego osoba zaszczepiona dwiema dawkami stwarza mniejsze zagrożenie epidemiczne od osoby, która ma tylko negatywny wynik testu.

USA: Fabryka, która produkowała szczepionki AstraZeneca zmarnowała 15 milionów dawek

W efekcie może dojść do podziału w niemieckim społeczeństwie. Zaszczepieni będą mieli łatwy dostęp do fryzjera albo do różnych sklepów, a niezaszczepieni bez testu tam nie wejdą.

Czytaj więcej: https://www.pch24.pl/minister-zdrowia-niemiec-zapowiada-segregacje-obywateli-ze-wzgledu-na-szczepienia,83120,i.html#ixzz6r9Hh6Sr5

UK: Protestujący starli się z policją w Londynie [VIDEO]

Leave a Reply