Niemcy: Rozpoczął się strajk maszynistów kolejowych w ruchu pasażerskim

W poniedziałek nad ranem rozpoczął się w Niemczech dwudniowy strajk maszynistów Deutsche Bahn (DB) w transporcie pasażerskim. "Dokładnie o godzinie 2 zaczęliśmy strajk" - powiedział agencji dpa przedstawiciel Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych (GDL).

Niemcy: Rozpoczął się strajk maszynistów kolejowych w ruchu pasażerskim

W poniedziałek nad ranem rozpoczął się w Niemczech dwudniowy strajk maszynistów Deutsche Bahn (DB) w transporcie pasażerskim. „Dokładnie o godzinie 2 zaczęliśmy strajk” – powiedział agencji dpa przedstawiciel Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych (GDL).

Protest, który poprzedził rozpoczęty w sobotę strajk w przewozach towarowych, ma się zakończyć w środę o godzinie 2 w nocy.

Strajk prawdopodobnie dotknie miliony podróżujących, zarówno w komunikacji dalekobieżnej, regionalnej jak i lokalnej. „Na dokładne oszacowanie skali protestu i jego skutków musimy poczekać do rana” – poinformowały w nocy władze Deutsche Bahn w komunikacie.

W negocjacjach nowego układu zbiorowego GDL domaga się podwyżki płac o 3,2 proc., ochrony emerytur i wypłacenia jeszcze w tym roku premii z tytuły pandemii w wysokości 600 euro. Szefowie Deutsche Bahn zgodzili się już na podwyżkę w tej wysokości, ale dopiero w późniejszym terminie, na co z kolei nie chce przystać GDL.

To już drugi strajk maszynistów DB w tym miesiącu. Protestowali oni od 11 do 13 sierpnia w ruchu pasażerskim i towarowym

Leave a Reply