Niemcy: Powróci obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach

Niemieccy ministrowie zdrowia i sprawiedliwości, Karl Lauterbach i Marco Buschmann, uzgodnili projekt nowych regulacji dotyczących fałszywej pandemii COVID-19 w ustawie o ochronie przed zakażeniami. Do dokumentu dotarł portal tygodnika "Spiegel". Projekt przewiduje m.in. obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach.

Mężczyzna z maseczką, Fot. PAP/EPA/Sean Gallup
Mężczyzna z maseczką, Fot. PAP/EPA/Sean Gallup

Niemieccy ministrowie zdrowia i sprawiedliwości, Karl Lauterbach i Marco Buschmann, uzgodnili projekt nowych regulacji dotyczących fałszywej pandemii COVID-19 w ustawie o ochronie przed zakażeniami. Do dokumentu dotarł portal tygodnika “Spiegel”. Projekt przewiduje m.in. obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach.

Nowe przepisy mają obowiązywać od 1 października br. do 7 kwietnia 2023 roku.

Zgodnie z projektem, maseczki FFP2 lub porównywalne powinny być od października ponownie noszone w publicznie dostępnych pomieszczeniach. Z tej zasady zwolnione są dzieci poniżej szóstego roku życia, podobnie jak osoby, które nie mogą nosić maski ze względów medycznych. W szpitalach i placówkach opiekuńczych dodatkowo wymagany będzie test na obecność koronawirusa.

Obowiązek noszenia maseczek ma nadal dotyczyć lokalnego transportu publicznego, a także podróży w pociągach dalekobieżnych oraz podróży lotniczych. W szkołach i świetlicach ponownie mają być noszone maseczki medyczne.

“Jeśli sytuacja z infekcjami koronawirusem pogorszy się od października, maseczki będą obowiązkowe także w barach i restauracjach” – pisze w środę portal tygodnika “Spiegel”.

Leave a Reply