Niemcy: Polityk CDU wzywa do wsparcia Polski w obronie zewnętrznej granicy UE

W obliczu rosnącej liczby wniosków o azyl w Niemczech Manuel Hagel, szef frakcji CDU w Badenii-Wirtembergii, ostrzegł przed przecenianiem zdolności RFN do przyjmowania migrantów. Wezwał do wsparcia Polski w zabezpieczaniu granicy UE - "w razie potrzeby także przy pomocy funkcjonariuszy policji landowej".

Niemcy: Polityk CDU wzywa do wsparcia Polski w obronie zewnętrznej granicy UE

W obliczu rosnącej liczby wniosków o azyl w Niemczech Manuel Hagel, szef frakcji CDU w Badenii-Wirtembergii, ostrzegł przed przecenianiem zdolności RFN do przyjmowania migrantów. Wezwał do wsparcia Polski w zabezpieczaniu granicy UE – “w razie potrzeby także przy pomocy funkcjonariuszy policji landowej”.

Już teraz brakuje miejsc w ośrodkach przyjmowania uchodźców w kraju związkowym” – poinformował Hagel w poniedziałek w wywiadzie dla “Schwaebische Zeitung”. “Musimy za wszelką cenę zapobiec takiej polaryzacji jak w 2015 roku, zwłaszcza w obecnej sytuacji, gdy pandemia koronawirusa wiele od nas wymaga” – powiedział polityk.

Hagel wezwał do wsparcia Polski w zabezpieczaniu zewnętrznej granicy UE – “w razie potrzeby także przy pomocy funkcjonariuszy policji landowej z Badenii-Wirtembergii”.

Wcześniej minister spraw wewnętrznych Badenii-Wirtembergii i wiceprzewodniczący federalnej CDU Thomas Strobl w rozmowie z agencją dpa również wezwał do lepszej ochrony granic i nie wykluczył ich zamknięcia w ostateczności.

Większość migrantów chce się dostać do Niemiec

Od tygodni tysiące migrantów próbują przekroczyć zewnętrzne granice UE z Białorusi do Polski lub krajów bałtyckich. Większość migrantów i uchodźców chce dostać się do Niemiec. W związku z rosnącą liczbą uchodźców Badenia-Wirtembergia pilnie poszukuje od początku przyszłego roku większej liczby miejsc dla uchodźców i bada, czy możliwe jest ponowne uruchomienie byłego państwowego ośrodka wstępnego przyjmowania uchodźców (LEA) w Messstetten.

Leave a Reply