Nancy Pelosi na Tajwanie. USA zamierza podtrzymywać współpracę wbrew woli Chin

Prezydent Tajwanu Tsai Ing-wen podziękowała w środę przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi za jej wsparcie i oświadczyła, że Tajwan nie będzie rezygnować w obliczu zwiększonych zagrożeń wojskowych - poinformowała agencja Reutera.

Nancy Pelosi. Fot. PAP/EPA/CENTRAL NEWS AGENCY
Nancy Pelosi. Fot. PAP/EPA/CENTRAL NEWS AGENCY

Prezydent Tajwanu Tsai Ing-wen podziękowała w środę przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi za jej wsparcie i oświadczyła, że Tajwan nie będzie rezygnować w obliczu zwiększonych zagrożeń wojskowych – poinformowała agencja Reutera.

Prezydent Tsai powiedziała spiker Pelosi, że jest ona jedną z najbardziej oddanych przyjaciół Tajwanu i podziękowała jej za niezachwiane wsparcie na arenie międzynarodowej i jednocześnie podkreśliła, że Tajwan jest niezawodnym partnerem Stanów Zjednoczonych i będzie nadal współpracować z USA, aby wzmocnić współpracę w zakresie bezpieczeństwa, rozwoju gospodarczego i łańcuchów dostaw.

Pelosi rozpoczęła swoją wizytę na wyspie we wtorek wieczorem, wywołując ostrą reakcję Chin, które uważają Tajwan za część swojego terytorium. Po przybyciu amerykańskiej polityk na wyspę chińska armia ogłosiła wielodniowe manewry w regionie. Chińskie władze poinformowały w środę o wstrzymaniu importu z Tajwanu kilku artykułów rolniczych, a ministerstwo handlu zawiesiło eksport naturalnego piasku na Tajwan.

Leave a Reply