UK: Największy Eksperyment Medyczny Na Mniejszościach

Lewicowy burmistrz twierdził, że tak zwane grupy BAME (czarne, azjatyckie mniejszości etniczne) są nieproporcjonalnie bardziej dotknięte wirusem i dlatego powinny być umieszczane na szczycie listy podczas dystrybucji szczepionki.

Sadiq Khan żąda pierwszeństwa dostępu do szczepionek przeciwko COVID-19 dla mniejszości etnicznych. Będzie to największy eksperyment medyczny na mniejszościach w ciągu ostatnich lat.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan zażądał, aby czarni i inne mniejszości etniczne otrzymały priorytetowy dostęp do szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Źródło: Breitbart   Autor: Kurt Zindulka   Przygotował: Kamil Osięglewski

black
Pexels

Lewicowy burmistrz twierdził, że tak zwane grupy BAME (czarne, azjatyckie mniejszości etniczne) są nieproporcjonalnie bardziej dotknięte wirusem i dlatego powinny być umieszczane na szczycie listy podczas dystrybucji szczepionki.

Przemawiając do radia BBC, powiedział: „NHS i Public Health England opracowują kryteria określające, kto jako pierwszy otrzyma szczepionkę. Mówiąc najprościej, odbywa się to według wieku.

„Ale poprosiłem o uwzględnienie dodatkowych czynników, w tym obaw, jakie mam wokół londyńczyków z czarnej i azjatyckiej mniejszości etnicznej, którzy odnotowali nieproporcjonalnie wyższy wskaźnik śmiertelności, który widzieliśmy w marcu, kwietniu, maju i czerwcu”.

„Obawiam się, że w Londynie istnieje większe wahanie co do przyjmowania szczepionek, niż w innych częściach kraju – zachorowań na ospę prawdziwą, polio, MMR, czy HPV, jest mniej w Londynie niż w innych częściach kraju” – powiedział.

„Więc jedną z rzeczy, które musimy zrobić, to dać londyńczykom pewność, że warto dostać tę szczepionkę, a także upewnić się, że najpierw otrzymają szczepionkę najbardziej narażeni” – zakończył Khan.

W sierpniu Khan napisał artykuł do lewicowego brytyjskiego brukowca The Guardian, w którym stwierdził, że przyczyną wzrostu śmiertelności mniejszości etnicznych w Wielkiej Brytanii spowodowanej koronawirusem, był „rasizm strukturalny”.

„Chociaż niektórym może być niewygodnie przyznanie się do tego, nie możemy ignorować istniejących w naszym społeczeństwie barier dyskryminacji i rasizmu strukturalnego, które przyczyniają się do tego, że mniejszości etniczne są bardziej narażone na ubóstwo, mają podstawowe warunki zdrowotne, wykonując nisko płatne prace” – napisał Khan.

Londyn: Ponad 100 morderstw rocznie w mieście odkąd muzułmanin został burmistrzem

 

Pomysł, że tak zwany rasizm strukturalny był czynnikiem decydującym o śmiertelności koronawirusa, został zakwestionowany przez doradcę rządowego i starszego pracownika badań klinicznych z MRC Epidemiology Unit na Uniwersytecie Cambridge, dr Raghib Ali.

W październiku dr Ali powiedział, że „rasizm strukturalny nie jest rozsądnym wyjaśnieniem” odmiennych skutków śmiertelności dla różnych grup etnicznych.

„Gdyby rasizm strukturalny był ważnym i poważnym problemem, można by oczekiwać, że znajdzie to odzwierciedlenie nie tylko w śmiertelności na Covid, ale także w innych przypadkach” – powiedział.

UK: Burmistrz Londynu Zmiażdżony Pytaniami O Faworyzowanie BLM i Muzułmanów, oraz Potępienie Pokojowych Manifestacji Przywrócenia Wolności Obywatelskich [VIDEO]

 

Wiele osób rasy czarnej i mniejszości etnicznej uczestniczyło w masowych demonstracjach Black Lives Matter od początku pandemii, a społeczność muzułmańska czasami ignorowała obostrzenia.

 

Leave a Reply