Na przejściu granicznym z Ukrainą Rau i Blinken spotkali się z szefem ukraińskiego MSZ

Na jednym z polsko-ukraińskich przejść granicznych minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau oraz sekretarz stanu USA Antony Blinken spotkali się z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Dmytrem Kułebą; Rau i Blinken zapewnili go o nieustającym wsparciu dla Ukrainy - przekazało w sobotę MSZ.

Na przejściu granicznym z Ukrainą Rau i Blinken spotkali się z szefem ukraińskiego MSZ

Na jednym z polsko-ukraińskich przejść granicznych minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau oraz sekretarz stanu USA Antony Blinken spotkali się z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Dmytrem Kułebą; Rau i Blinken zapewnili go o nieustającym wsparciu dla Ukrainy – przekazało w sobotę MSZ.

„Na jednym z polsko-ukraińskich przejść granicznych minister Zbigniew Rau oraz sekretarz stanu USA Antony Blinken spotkali się z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Dmytrem Kułebą. Ministrowie Polski i USA zapewnili szefa Ukrainy o nieustającym wsparciu dla Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji” – poinformowało na Twitterze MSZ, opatrując wpis tagiem #Stand With Ukraine.

Do wpisu dołączono zdjęcie, pokazujące spotkanie ministrów.

Szef dyplomacji USA Antony Blinken przebywa z wizytą w Europie; w sobotę jest w Polsce; przed południem z sekretarzem stanu USA spotkali się m.in. szef polskiej dyplomacji oraz premier Mateusz Morawiecki.

Leave a Reply