Na Haiti uwolniono wszystkich uprowadzonych w październiku chrześcijańskich misjonarzy [VIDEO]

Pozostałych 12 z porwanych w październiku na Haiti 17 chrześcijańskich misjonarzy z amerykańskiej kościelnej organizacji charytatywnej Christian Aid Ministries zostało uwolnionych w czwartek - poinformowała haitańska policja.

Na Haiti uwolniono wszystkich uprowadzonych w październiku chrześcijańskich misjonarzy [VIDEO]

Pozostałych 12 z porwanych w październiku na Haiti 17 chrześcijańskich misjonarzy z amerykańskiej kościelnej organizacji charytatywnej Christian Aid Ministries zostało uwolnionych w czwartek – poinformowała haitańska policja.

Dyrektor haitańskiego Centrum Badań nad Prawami Człowieka (CARDH) Gedeon Jean w rozmowie z agencją EFE powiedział, że „misjonarze zostali uwolnieni dziś rano”.

21 listopada porywacze uwolnili dwóch członków grupy, a 5 grudnia wypuścili kolejne trzy osoby. Ze względów bezpieczeństwa ich tożsamość nie została ujawniona.

Porywacze zażądali okupu w wysokości 17 milionów dolarów oraz – według CARDH – uwolnienia jednego ze swoich przywódców.

Porwania na Haiti są zjawiskiem powszechnym, do ich nasilenia doszło po zabójstwie prezydenta Jovenela Moise’a w lipcu br.

Zgodnie z danymi CARDH w 2021 roku w kraju doszło do 949 porwań; wśród uprowadzonych znalazło się 55 obcokrajowców pochodzących z pięciu państw – podał portal El Confidencial.

Leave a Reply