MUSISZ TO ZOBACZYĆ! Elon Musk zaczipował małpie mózg i dał jej grę video [VIDEO]

Małpa z wszczepionym w mózg czipem grała w grę wideo, poruszając kursorem za pomocą swoich neuronów. Elon Musk triumfuje.

Małpa z wszczepionym w mózg czipem grała w grę wideo, poruszając kursorem za pomocą swoich neuronów. Elon Musk triumfuje.

Elon Musk znowu zadziwił świat. Tym razem zamieszanie wywołała małpa, która grała w grę wideo za pomocą umysłu.

Firma miliardera – Neuralink opublikowała film, na którym widzimy małpę, która porusza kursosrem na ekranie za pomocą swoich neuronów. W ten sposób małpa grała w grę MindPong.

Ów małpą jest dziewięcioletni makak Pager, który zaledwie 6 tygodni temu przeszedł operację wszczepienia czipów Neuralink po obu stronach mózgu.

Wizjoner Elon Musk Nie Zaszczepi Ani siebie, Ani Swoich Dzieci

Na filmie widać jak Pager porusza kursorem za pomocą energii elektrycznej wydzielanej przez neurony.

Małpa siedzi na pieńku, a dozownik daje jej nieco koktajlu bananowego w zamian za poprawnie wykonane zadanie. Pager musi przenieść widoczny na ekranie kursor na podświetlony na pomarańczowo kwadrat.

O ile na początku widać joystick, który odpowiada za poruszanie kursorem, to później jest on odłączony od prądu. Makak odruchowo nim porusza, ale sprzęt nie działa – małpa porusza kursorem wyłącznie za pomocą swojego umysłu.

Jak wyjaśnia firma Muska do czipu Neuralink można się podłączyć przez Bluetooth. W pierwszej fazie specjalny program mierzył i dekodował, jak makak sygnalizuje neuronami kory ruchowej chęć poruszenia ręką w konkretnym kierunku.

Natomiast w fazie drugiej komputer zbierał sygnały z mózgu badanego zwierzęcia i interpretował je jako ruch kursora.

Wszczep ma pomagać osobom niepełnosprawnym. Jednak testy na ludziach budzą kontrowersje.

Neuralink chce prowadzić testy na ludziach w 2021 roku.

Plandemia Ściema Skandal |Wyjaśniamy, Jak [NIE] Działają Testy PCR na COVID-19 [Wideo]

1 KOMENTARZ

Leave a Reply