USA: Mural kryminalisty i narkomana George’a Floyda rozerwany na kawałki przez uderzenie pioruna [VIDEO]

Mural George'a Floyda w Toledo w stanie Ohio przestał istnieć w sekundę po uderzeniu pioruna.

USA: Mural kryminalisty i narkomana George'a Floyda rozerwany na kawałki przez uderzenie pioruna [VIDEO]

Mural George’a Floyda w Toledo w stanie Ohio przestał istnieć w sekundę po uderzeniu pioruna.

Do niecodziennego zajścia doszło we wtorek, 13 lipca, w stanie Ohio, Stany Zjednoczone, kiedy to w mural trafił piorun. Ściana przedstawiała podobiznę George’a Floyda, narkomana i kryminalisty, który stawiał czynny opór, będąc pod wpływem środków odurzających w trakcie zatrzymania.

Murzyn stał się symbolem rzekomej niesprawiedliwości rasowej, ponieważ w zeszłym roku stracił życie podczas zatrzymania przez policję. Oficer, który dokonał zatrzymania, został skazany na 22.5 roku więzienia.

Były policjant Derek Chauvin skazany na 22,5 roku więzienia za zabicie przestępcy George’a Floyda stawiającego opór podczas aresztowania [VIDEO]

Grafika na Summit and Lagrange została wykonana przez artystę z Toledo, Davida Rossa, w lipcu 2020 roku, aby uhonorować zmarłego George’a Floyda.

Zniszczenie dzieła zostało zgłoszone Toledo Fire and Rescue, które później potwierdziło, że miejsce zostało zniszczone przez piorun, co zbiegło się z relacją świadka.

Od śmierci Floyda w Stanach Zjednoczonych wzniesiono wiele dzieł sztuki, aby upamiętnić zmarłego. Stał się on również paliwem napędowym marksistowskiego ruchu Black Lives Matter, którego członkowie stworzyli ideologię, według której Ameryka jest państwem systemu nienawiści, rasizmu i białej supremacji.

Ale nie wszyscy obywatele byli zadowoleni z dzieł sztuki, które honorują Floyda, powołując się na jego przeszłość kryminalną i problemy z fentanylem, kiedy żył.

Według Snopes, akta sądowe wykazały, że zmarły 46-latek był aresztowany dziewięć razy w latach 1997-2007. Większość zarzutów dotyczyła narkotyków i kradzieży. W 2007 roku został oskarżony o napad z użyciem broni, za co skazano go na pięć lat więzienia.

USA: Media krytykują policję za zastrzelenie murzynki, która chciała zabić nożem koleżankę [VIDEO]

Leave a Reply