Müller: Na początku przyszłego tygodnia decyzja premiera w sprawie wyborów w Rzeszowie

Premier Mateusz Morawiecki otrzymał rekomendacje GIS ws. przełożenia przedsięwzięć wyborczych; formalna decyzja ws. terminu wyborów w Rzeszowie oraz w innych samorządach zapadnie na początku przyszłego tygodnia - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Premier Mateusz Morawiecki otrzymał rekomendacje GIS ws. przełożenia przedsięwzięć wyborczych; formalna decyzja ws. terminu wyborów w Rzeszowie oraz w innych samorządach zapadnie na początku przyszłego tygodnia – zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Według nieoficjalnych informacji ze źródeł zbliżonych do rządu, wybory w Rzeszowie odbędą się 13 czerwca.

Główny Inspektor Sanitarny w piątkowym komunikacie oświadczył, że przedterminowe wybory samorządowe należy przełożyć z powodu wciąż nieustabilizowanej sytuacji epidemicznej. Zalecanym rozwiązaniem – dodano – jest przełożenie wszelkich przedsięwzięć wyborczych na drugą dekadę czerwca 2021 r.

„Pan premier Morawiecki otrzymał tę rekomendację i na jej podstawie będzie podejmował decyzję dotyczącą planowanych wyborów, które są zaplanowane w wielu samorządach. Przesunięcie tych wyborów jest prawdopodobnym wariantem, ale chcemy jeszcze ostatecznie przeanalizować sytuację epidemiczną” – mówił Müller.

Grzegorz Braun: „Policja przeszkadza mi w kampanii wyborczej” [VIDEO]

Nieoficjalnie wybory odbędą się w czerwcu

Jak dodał, na początku przyszłego tygodnia można się spodziewać formalnych decyzji.

Według nieoficjalnych informacji, wybory na prezydenta Rzeszowa, które miały się odbyć początkowo 9 maja, prawdopodobnie zostaną przełożone na 13 czerwca.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego, po tym, gdy przeszedł COVID-19.

Poseł Grzegorz Braun nie ugina się i nie zakłada kagańca. Marszałek Terlecki wściekły

Leave a Reply