Müller: Korekta planowanej składki zdrowotnej – rozważana

Rozważana jest korekta planowanej przez rząd składki zdrowotnej, a także kwestia podatku minimalnego dla spółek - wynika ze słów rzecznika rządu Piotra Müllera.

Müller: Korekta planowanej składki zdrowotnej - rozważana

Rozważana jest korekta planowanej przez rząd składki zdrowotnej, a także kwestia podatku minimalnego dla spółek – wynika ze słów rzecznika rządu Piotra Müllera.

Müller był we wtorek pytany, czy na Komitecie Stałym Rady Ministrów w poniedziałek ustalono, że planowana składka zdrowotna dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą będzie wynosić 4,8 proc., a nie 9 proc. dochodu oraz czy zostanie wprowadzony nowy podatek – przychodowy.

„Jeżeli chodzi o rozwiązania związane z systemem podatkowym to faktycznie wczoraj komitet stały obradował w tym zakresie. Dzisiaj mamy jeszcze dzień przerwy na przyjrzenie się wszystkim rozwiązaniom zarekomendowanym przez komitet stały, natomiast decyzje w pełnym zakresie będzie podejmował dopiero jutro rząd” – powiedział rzecznik rządu.

Zapewnił, że rząd przez ostatnie kilka tygodni wsłuchiwał się w głosy strony społecznej, przedsiębiorców i związków zawodowych. „Pakiet różnego rodzaju rozwiązań, które zostały zaaprobowane na poziomie roboczym, jutro będą przedstawione na posiedzeniu rządu” – dodał Müller.

„W tym wypadku zarówno są rozważane kwestie związane z korektą w niektórych obszarach składki zdrowotnej, jak i w kwestii podatku minimalnego dla spółek” – oświadczył.

Leave a Reply