MSW Ukrainy: Nocne ataki na sieć telekomunikacyjną w Donbasie. „Celowe dywersje”

W nocy z czwartku na piątek przeprowadzono ataki dywersyjne na linie operatora telekomunikacyjnego Vodafone w trzech miastach w obwodzie donieckim i ługańskim na wschodzie Ukrainy - poinformował przedstawiciel ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko.

MSW Ukrainy: Nocne ataki na sieć telekomunikacyjną w Donbasie.

W nocy z czwartku na piątek przeprowadzono ataki dywersyjne na linie operatora telekomunikacyjnego Vodafone w trzech miastach w obwodzie donieckim i ługańskim na wschodzie Ukrainy – poinformował przedstawiciel ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko.

„Celowe dywersje” przeprowadzono na linie Vodafone w miastach Lisiczańsk, Słowiańsk i Kramatorsk – napisał w komunikatorze Telegram Heraszczenko. Jak dodał, przez kilka godzin znaczna część obwodu ługańskiego i północna część obwodu donieckiego była bez łączności mobilnej tego operatora. Łączność przywrócono już w nocy.

„Obywatele nie mogli wzywać karetki, policji czy po prostu normalnie porozmawiać z bliskimi” – napisał Heraszczenko.

O zakłóceniach w działaniu sieci informowali w mediach społecznościowych w nocy mieszkańcy i dziennikarze przebywający w Donbasie.

„Vodafone 4G nie działało wczoraj przez około godzinę, od około północy do godz. 1. WiFi w hotelu działało” – przekazał korespondent duńskiej gazety „Ekstra Bladet” Emil Filtenborg, który w nocy był w Kramatorsku. W piątek sieć działa już normalnie – zaznaczył.

Heraszczenko podkreślił, że należy być gotowym do dalszych działań dywersyjnych wobec obiektów związanych ze sferą łączności. „To wszystko część planu Rosji zakładającego destabilizację sytuacji na Ukrainie” – wskazał.

Operator Vodafone Ukraina przekazał, że przyczyną awarii był „akt wandalizmu”.

Leave a Reply