Motorniczy tramwaju, pod którym zginął chłopiec jest na zwolnieniu

Motorniczy tramwaju pod którym tydzień temu, w piątek, zginął 4-letni chłopiec, nie świadczy pracy - poinformował rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz. Nie został jeszcze przesłuchany.

Miejsce śmiertelnego wypadku w Warszawie, Fot. PAP/Piotr Nowak
Miejsce śmiertelnego wypadku w Warszawie, Fot. PAP/Piotr Nowak

Motorniczy tramwaju pod którym tydzień temu, w piątek, zginął 4-letni chłopiec, nie świadczy pracy – poinformował rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz. Nie został jeszcze przesłuchany.

„Motorniczy nie został jeszcze przesłuchany” – potwierdziła policja. Według Nieoficjalnych informacyj, że mężczyzna przebywa na zwolnieniu lekarskim i nie zostanie przesłuchany do końca miesiąca. Wciąż jest w złym stanie po wypadku.

Do tragedii doszło w piątek, 12 sierpnia o godz. 11.40 na linii 18 na ulicy Jagiellońskiej przy przystanku Batalionu „Platerówek”. Uczestniczył w nim tramwaj starego typu – Konstal 105 – jadący w kierunku pętli Żerań FSO. 4-letnie dziecko zostało pociągnięte przez tramwaj wzdłuż torowiska. Prawdopodobnie zostało przytrzaśnięte drzwiami. Chłopiec zmarł. Do tragedii doszło w momencie, kiedy wysiadał razem z babcią z ostatniego wagonu.

Jak informował rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz, wagon jest sprawny technicznie i ma ważny przegląd. Sprawne były też systemy zapobiegające przytrzaśnięciu pasażera i ruszenia z otwartymi drzwiami. Prawidłowo zadziałał hamulec bezpieczeństwa. „Z analizy zapisu urządzeń rejestrujących tramwaju wynika, że zahamował po użyciu hamulca bezpieczeństwa na dystansie 28 metrów w około 4 sekundy” – powiedział Dutkiewicz.

Policjanci apelują do wszystkich bezpośrednich świadków tego zdarzenia, pasażerów oraz osoby, które zarejestrowały to zdarzenie by skontaktowały się z Dyżurnym Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI w siedzibie jednostki przy ul. Jagiellońskiej 51, pod numerem tel. 47 723 75 56 lub policjantami wydziału prowadzącego czynności, tel. 47 723 83 16, powołując się na numer sprawy D-II-7542/22.

Leave a Reply