Moskwa: apelacja Aleksieja Nawalnego odrzucona

Moskiewski Sąd Miejski odrzucił w sobotę apelację opozycjonisty Aleksieja Nawalnego od decyzji o osadzeniu go w kolonii karnej. Według decyzji sądu niższej instancji z 2 lutego wyrok, wydany wobec opozycjonisty w zawieszeniu w 2014 roku, ma być "odwieszony".

Moskiewski Sąd Miejski odrzucił w sobotę apelację opozycjonisty Aleksieja Nawalnego od decyzji o osadzeniu go w kolonii karnej. Według decyzji sądu niższej instancji z 2 lutego wyrok, wydany wobec opozycjonisty w zawieszeniu w 2014 roku, ma być „odwieszony”.

Sędzia Dmitrij Bałaszow uznał w sobotę decyzję sądu niższej instancji za zgodną z prawem.

Jak powiadomili adwokaci Nawalnego po odrzuceniu przez sąd złożonej przez nich apelacji, opozycjonista ma spędzić dwa lata, sześć miesięcy i dwa tygodnie w kolonii karnej.  Okres kary ma upłynąć na przełomie lipca i sierpnia 2023 r.

Adwokaci nie wiedzą dokładnie, kiedy Nawalny zostanie wysłany do kolonii karnej. Teoretycznie może to nastąpić już w sobotę. O godz. 14 czasu lokalnego (godz. 12 czasu polskiego) w sobotę odbyć się ma kolejna rozprawa w procesie, w którym Nawalny jest oskarżony o zniesławienie kombatanta.

„Nawalny może zostać wysłany do kolonii karnej jeszcze dzisiaj, jak i (dopiero) po decyzji w sprawie o zniesławienie (weterana). Nie wiemy dokładnie, kiedy to nastąpi” – powiedział adwokat polityka Wadim Kobziew, którego cytuje agencja TASS.

Leave a Reply