USA: Młodzi, niewyedukowani, bezrobotni murzyni nie chcą szczepionki COVID-19. CDC w panice?

„Potrzebujemy wzmożonego wysiłku na rzecz poprawy wyszczepialności, zwłaszcza wśród dorosłych w młodym wieku, w celu zmniejszenia przypadków Covid-19, hospitalizacji i zgonów", raportuje CDC.

USA: Młodzi, niewyedukowani, bezrobotni murzyni nie chcą szczepionki COVID-19. CDC w panice?

„Potrzebujemy wzmożonego wysiłku na rzecz poprawy wyszczepialności, zwłaszcza wśród dorosłych w młodym wieku, w celu zmniejszenia przypadków Covid-19, hospitalizacji i zgonów”, raportuje CDC.

Z raportu CDC jasno wynika, że młodzi murzyni, którzy stronią od pracy i edukacji spowalniają tempo wyszczepialności w Ameryce.

Program szczepień przeciwko COVID-19 w USA początkowo traktował priorytetowo grupy o najwyższym ryzyku hospitalizacji i zgonu z powodu COVID-19; do 19 kwietnia 2021 r. uprawnienia rozszerzono na wszystkie osoby w wieku ≥16 lat.

USA: 223 osoby zmarły na COVID-19 mimo przyjęcia szczepionki

Od 22 maja 57% dorosłych mieszkających w USA otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki na SARS-COV-2.

Według stanu na 22 maja 2021 r. poziom wyszczepialności przeciwko COVID-19 wśród dorosłych w USA był najwyższy wśród osób w wieku ≥65 lat, a najniższy wśród osób w wieku 18–29 lat.

Pomimo niedawnego rozszerzenia uprawnień do szczepień wszystkich dorosłych, wzrost liczby wśród młodszych grup wiekowych nie osiągnął szczytowych wskaźników.

Wśród osób w wieku 65+ wyszczepialność była najwyższa, bo aż 80%. Jeśli chodzi o osoby w wieku 18-29 lat, procentaż wyszczepienia oscylował na poziomie 38,3.

Z raportu Centrum Chorób Zakaźnych wynika, że prawie 25% grupy wiekowej 18-29 stwierdziło, że prawdopodobnie lub nie zaszczepi się wcale.

Z kolejnego sporządzonego przez CDC badania wynika, że grupy społeczne, które nie chcą się szczepić, to nie-latynoscy, bezrobotni, niewykształceni murzyni w wieku 18-24 lat.

Bezrobotni murzyni bez edukacji odnawiają szczepień / Źródło: CDC
Bezrobotni murzyni bez edukacji odmawiają szczepień / Źródło: CDC

CDC również dodaje, że ta grupa nie płaci za ubezpieczenie zdrowotne i zazwyczaj zarabia mniej, niż reszta społeczeństwa.

„Jeśli tygodniowe tempo podawania szczepionek utrzyma się na takim poziomie do sierpnia, liczba dorosłych w wieku 18-29 nie doścignie liczby wyszczepionych osób starszych”.

”Obawy dotyczące bezpieczeństwa szczepionek i skuteczności były powszechnym powodem, dla którego grupy te nie wyraziły chęci i zgody na czynny udział” – informuje CDC.

Czy obawy czarnej mniejszości amerykańskiej są słuszne? Czy powinni poddać się bez słowa eksperymentowi medycznemu?

Podoba Ci się, co robi Paradyzja.com? 
Pomóż nam dotrzeć do innych:
Skomentuj / Udostępnij
Polub / Subskrybuj
Dziękujemy

CDC już jakiś czas temu zaplanowało covidowe obozy koncentracyjne. W jakim celu je przygotowywano?

Skandal: CDC Zaplanowało Covidowe Obozy Koncentracyjne Nowy Wspaniały Świat

Leave a Reply