UK: Ministerstwo Prawdy szkoli kadry do promowania jedynie słusznej narracji za £340k z Twojej kieszeni!

Ministerstwo prawdy  wprowadza nową strategię walki z dezinformacją w sieci. Nauczyciele, opiekunowie, bibliotekarze i osoby pracujące z młodzieżą zostaną przeszkoleni, aby pomóc młodym ludziom i osobom niepełnosprawnym w wykrywaniu dezinformacji w Internecie.

UK: Ministerstwo Prawdy szkoli kadry do promowania jedynie słusznej narracji za £340k z Twojej kieszeni!

Ministerstwo prawdy  wprowadza nową strategię walki z dezinformacją w sieci. Nauczyciele, opiekunowie, bibliotekarze i osoby pracujące z młodzieżą zostaną przeszkoleni, aby pomóc młodym ludziom i osobom niepełnosprawnym w wykrywaniu dezinformacji w Internecie.

Brytyjskie Ministerstwo Prawdy otrzyma z kieszeni podatników 340 tys. funtów w pierwszym roku w ramach planu działania na rzecz podnoszenia umiejętności społeczności i organizacji wspierających. Zostanie powołana nowa międzysektorowa grupa zadaniowa, która pomoże zwiększyć wskaźniki umiejętności korzystania z mediów.

Zdaniem Ministerstwa Prawdy, obywatele potrzebują troskliwego aparatu, by ci mogli czuć się bezpiecznie w przestrzeni internetowej i wiedzieli co i jak pojmować. Brytyjscy nauczyciele, pracownicy bibliotek, pracownicy młodzieżowi i opiekunowie zostaną przeszkoleni, aby pomóc w budowaniu nowego frontu w walce z dezinformacją w Internecie, jako że rząd publikuje swoją Strategię Edukacji Medialnej w Internecie.

UK: Rząd uruchamia aplikację Covid Pass Verifier 2021 dla firm! Dyrektor generalny NHS Digital: „Tworzymy potężną platformę”

Minister ds. Cyfryzacji i Kultury Caroline Dinenage uruchomiła dziś strategię w Battersea Library w południowym Londynie, w ramach krajowego dążenia rządu do walki z rozprzestrzenianiem się dezinformacji i dezinformacji poprzez zapewnienie ludziom umiejętności krytycznego myślenia o tym, co widzą i czytają w Internecie oraz pomagają dzieci bezpiecznie poruszają się po Internecie.

Według Ofcom, 40% dorosłych internautów nie posiada umiejętności krytycznej oceny treści online. Dzieci w wieku do 15 lat są szczególnie narażone, ponieważ badania przeprowadzone przez National Literacy Trust wykazały, że zaledwie 2% dzieci ma umiejętności krytycznego myślenia potrzebne do odróżnienia faktów od fikcji w Internecie.

Nastąpił wzrost dezinformacji i dezinformacji w mediach społecznościowych i innych platformach internetowych podczas globalnej pandemii, z promocją fałszywych metod leczenia COVID-19 i nieprawdziwych informacji na temat 5G, co doprowadziło do wandalizmu masztów telefonicznych w wielu lokalizacjach.

Strategia będzie wspierać brytyjski sektor ponad 170 organizacji, które pracują nad poprawą wskaźników umiejętności korzystania z mediów. Wielka Brytania zajmuje obecnie dziesiąte miejsce na 34 kraje europejskie pod względem wskaźników umiejętności korzystania z mediów, a rząd chce awansować w górę tabeli w ciągu najbliższych trzech lat.

Minister Cyfryzacji Caroline Dinenage powiedziała – Fałszywe lub niejasne informacje rozpowszechniane w Internecie mogą zagrozić bezpieczeństwu publicznemu i osłabić naszą demokrację.

Tworzymy prawo, aby platformy technologiczne były bardziej odpowiedzialne za to, ale ludzie nadal potrzebują odpowiednich umiejętności, aby odróżnić fakty od fikcji w Internecie.

Poprzez Strategię Umiejętności Medialnej będziemy kierować wysiłki zaangażowanych organizacji brytyjskich i prowadzić walkę z fałszywymi wiadomościami, czyniąc młodą, wrażliwą i szerszą społeczność internetową bardziej odporną i odporną na nie – dodała.

Wielka Brytania mówi „NIE” Borisowi Johnsonowi. Protesty w całym kraju [VIDEO]

Strategia obejmuje plan działania, na który w pierwszym roku rząd wyda z naszych kieszeni aż 340 000 funtów. Wszystko po to, aby dać ludziom umiejętności potrzebne do dokonywania bezpieczniejszych wyborów w Internecie i zwiększenia krytycznego myślenia, z naciskiem na wrażliwych użytkowników Internetu. Jest to plan inauguracyjny z corocznie publikowanymi aktualizacjami dotyczącymi postępów w pracach nad projektem.

Nowy program „Train the Trainer” zapewni rządowe szkolenia dla opiekunów niepełnosprawnych dzieci i nauczycieli. Zostaną nauczeni, aby uczyć innych, jak działa środowisko online, w tym w jaki sposób są generowane i opłacane artykuły z wiadomościami online i posty w mediach społecznościowych oraz jak krytycznie analizować treści, które konsumują.

Osoby pracujące z młodzieżą mają wyjątkowe możliwości budowania relacji opartych na zaufaniu z młodymi ludźmi, a często z tymi, którzy mogą być podatni na zranienia. Plan działania zapowiada finansowanie Narodowej Agencji ds. Młodzieży opracowania modułu dotyczącego umiejętności korzystania z mediów, dającego pracownikom młodzieżowym możliwość wczesnych interwencji w celu zapobiegania szkodom w Internecie.

Ministerstwo Prawdy uważa, że biblioteki odgrywają ważną rolę w społecznościach i już teraz oferują szkolenia i wsparcie dla społeczeństwa, aby pomóc im uzyskać dostęp do technologii i poruszać się w środowisku online. Strategia zapewni program szkoleniowy dla pracowników bibliotek pierwszej linii, którzy codziennie kontaktują się z członkami społeczeństwa, aby uczyć ich umiejętności korzystania z informacji.

Strategia będzie również badać współpracę z wpływowymi osobami w mediach społecznościowych w celu promowania kluczowych umiejętności korzystania z mediów online i krytycznego myślenia, podnosząc świadomość wśród grup, do których w przeciwnym razie trudno byłoby dotrzeć.

Utworzona zostanie grupa zadaniowa ds. umiejętności korzystania z mediów online, składająca się z platform technologicznych, społeczeństwa obywatelskiego i środowisk akademickich, skupiająca kluczowe zainteresowane strony w celu podejmowania wspólnych działań na rzecz usuwania barier w zwiększaniu umiejętności korzystania z mediów przez ludzi.

Portal internetowy zapewni również „punkt kompleksowej obsługi” dla użytkowników, aby uzyskać dostęp do zasobów dotyczących umiejętności korzystania z mediów i bezpieczeństwa w Internecie oraz wyposażyć ich w kluczowe umiejętności i wiedzę do wykrywania dezinformacji i podejmowania bezpiecznych decyzji w Internecie.

4 studentów nie żyje |Zgony na kampusie uniwersyteckim podczas Lockdownu |Reakcja pozostałych studentów wprawia w osłupienie

Rząd wprowadza wiodącą na świecie ustawę o bezpieczeństwie w Internecie, która będzie rozliczać platformy z zajmowania się szkodliwymi i nieodpowiednimi treściami, w tym błędami/dezinformacjami, które mogą powodować szkody fizyczne lub psychiczne.

Vicki Shotbolt, założycielka i dyrektor generalna Parent Zone, powiedziała – W świecie, w którym życie szkolne, towarzyskie, zawodowe i rodzinne jest coraz częściej prowadzone online, posiadanie odpowiednich umiejętności i wiedzy jest niezbędne, aby zapewnić wszystkim rodzicom i dzieciom możliwość odkrywania wszystkiego, co świat online ma do zaoferowania pewnie i bezpiecznie.

Strategia na rzecz umiejętności korzystania z mediów jest idealną okazją do zapewnienia, by ludzie ze wszystkich pokoleń i środowisk mogli rozwijać się w Internecie i nie możemy się doczekać dalszej współpracy z rządem, aby wykorzystać dotychczasowe postępy w tej ważnej inicjatywie – dodała.

Podoba Ci się, co robi Paradyzja.com? 
Pomóż nam dotrzeć do innych:
Skomentuj / Udostępnij
Polub / Subskrybuj
Dziękujemy

Leave a Reply