Ministerstwo obrony UK: Ukraina atakuje rosyjskie cele o wysokiej wartości

Ukraińskie ataki na cele o wysokiej wartości na okupowanych terenach i na zasoby logistyczne zmuszą Rosję do zapewnienia im dodatkowej obrony, co tym bardziej osłabi jej potencjał ofensywny - oceniło w czwartek wieczorem brytyjskie ministerstwo obrony.

Ministerstwo obrony UK: Ukraina atakuje rosyjskie cele o wysokiej wartości

Ukraińskie ataki na cele o wysokiej wartości na okupowanych terenach i na zasoby logistyczne zmuszą Rosję do zapewnienia im dodatkowej obrony, co tym bardziej osłabi jej potencjał ofensywny – oceniło w czwartek wieczorem brytyjskie ministerstwo obrony.

„Siły ukraińskie przeprowadziły uderzenia na cele o wysokiej wartości na okupowanych przez Rosję obszarach Ukrainy, w tym na okręt desantowy i magazyny amunicji w Berdiańsku. Jest prawdopodobne, że Ukraińcy będą nadal atakować zasoby logistyczne na terenach zajętych przez Rosję. Zmusi to wojska rosyjskie do priorytetowego potraktowania obrony ich łańcucha dostaw i pozbawi je tak potrzebnego uzupełniania oddziałów. Ograniczy to zdolność Rosji do prowadzenia operacji ofensywnych i jeszcze bardziej zaszkodzi i tak już słabnącemu morale” – napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

1 KOMENTARZ

  1. Sabotujcie russkie i bialorusskie tiry! Zrywajcie tablice rejestracyjne, przecinajcie przewody, przebijajcie opony, zapryskajcie pianka tlumik i dolot, spuszczajcie paliwo i oleje, a jeślki jest to transport broni to spalcie takiego tira!

Leave a Reply