Ministerstwo dementuje: Nie będzie działań myśliwych z bronią na terenach objętych stanem wyjątkowym

Wbrew fałszywym doniesieniom medialnym nie brano pod uwagę jakiejkolwiek realizacji działań przy użyciu broni przez członków PZŁ na terenach objętych stanem wyjątkowym - przekazało w niedzielę Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Zmiany w tym zakresie nie są ani nie będą prowadzone - dodano.

Ministerstwo dementuje: Nie będzie działań myśliwych z bronią na terenach objętych stanem wyjątkowym

Wbrew fałszywym doniesieniom medialnym nie brano pod uwagę jakiejkolwiek realizacji działań przy użyciu broni przez członków PZŁ na terenach objętych stanem wyjątkowym – przekazało w niedzielę Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Zmiany w tym zakresie nie są ani nie będą prowadzone – dodano.

Resort środowiska odniósł się w ten sposób do ostatnich doniesień medialnych dotyczących uprawnień członków Polskiego Związku Łowieckiego do działań na terenach objętych stanem wyjątkowym.

W opublikowanym komunikacie ministerstwo wskazuje, że w związku z trwającym stanem wyjątkowym na terenach przygranicznych członkowie PZŁ są pozbawieni możliwości szacowania szkód łowieckich wyrządzonych przez zwierzynę.

„W konsekwencji uniemożliwia się rolnikom uzyskania odszkodowania należnego z tytułu wyrządzonych szkód. Dotychczasowe działania Ministerstwa Klimatu i Środowiska miały na celu – tylko i wyłącznie – przeanalizowanie możliwości wprowadzenia zmian w powyższym zakresie” – wyjaśnia.

MKiŚ: działania myśliwych na terenach objętych stanem wyjątkowym mogłaby nieść za sobą zagrożenie

Resort zapewnia, że „wbrew fałszywym doniesieniom medialnym nie brano pod uwagę jakiejkolwiek realizacji działań przy użyciu broni przez członków PZŁ na terenach objętych stanem wyjątkowym”. „Jakiekolwiek spekulacje w tym zakresie prowadzą jedynie do wprowadzania w błąd opinii publicznej i są całkowicie nieuprawnione” – dodano.

Ministerstwo zwraca uwagę, że obowiązujący w regionie przygranicznym stan wyjątkowy jest sytuacją wyższej konieczności, stąd obecność i realizacja działań przez myśliwych na tych terenach mogłaby nieść za sobą zagrożenie. „W związku z powyższym jakiekolwiek zmiany w tym zakresie nie są ani nie będą prowadzone” – podkreślono.

Leave a Reply