UK: Minister zdrowia przeprosił za obraźliwy język wobec niezaszczepionych. Dla urzędnika taka postawa to tchórzostwo

Minister zdrowia Wielkiej Brytanii Sajid Javid przeprosił za stwierdzenie, że ludzie nie powinni „tchórzyć” przed koronawirusem.

UK: Minister zdrowia przeprosił za obraźliwy język wobec niezaszczepionych. Dla urzędnika taka postawa to tchórzostwo

Minister zdrowia Wielkiej Brytanii Sajid Javid znów na językach Brytyjczyków. Przeprosił za obraźliwe stwierdzenie, że ludzie nie powinni „tchórzyć” przed COVID-19.

Sprawujący stanowisko ministra zdrowia Sajid Javid przeprosił po gniewie followersów na platformie Twitter i złej prasie na własny temat. Javid niewłaściwie odniósł się do tych obywateli Wielkiej Brytanii, którzy nie mogą, bądź nie chcą zaszczepić się przeciwko COVID-19. Dzień później przeprosił wszystkich, których uraził słowami o tchórzostwie.

Jeszcze nie umilkły echa fałszywej propagandy sukcesu, kiedy to po podwójnym zaszczepieniu tak zwaną szczepionką minister zdrowia Wielkiej Brytanii został zakażony COVID-19, a znów głośno o jego osobie w mediach społecznościowych.

W pełni zaszprycowany minister zdrowia Wielkiej Brytanii Sajid Javid zakażony COVID-19 [VIDEO]

Sobotni tweet polityka wywołał potężną burzę. Sajid Javid napisał: „Proszę, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, weź szczepionkę, ponieważ uczymy się żyć z tym wirusem, a nie tchórzyć przed nim”.

Dzień później napisał na Twitterze: „Usunąłem tweeta, w którym użyto słowa „tchórzyć”. Wyrażałem wdzięczność za to, że szczepionki pomagają nam walczyć jako społeczeństwu, ale był to zły wybór słowa i szczerze przepraszam.

„Jak wielu, straciłem bliskich z powodu tego okropnego wirusa”.

Javid został zmuszony do przeprosin po tym, jak Covid-19 Bereaved Families for Justice przyłączyło się do posłów, piętnując swoją „kulę” jako obraźliwą dla ludzi, którzy chronili i tych, którzy zostali w domu, aby chronić społeczeństwo.

„Jak wielu, straciłem bliskich z powodu tego okropnego wirusa i nigdy nie zminimalizowałbym jego wpływu”.

Javid powiedział, że „całkowicie wyzdrowiał” z COVID-19 i że doświadczył tylko łagodnych objawów z powodu „niesamowitych szczepionek”.

Leave a Reply