Minister Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii potępia „chuligaństwo” zwolenników BLM, którzy atakują policję i niszczą posągi

Minister spraw wewnętrznych Priti Patel potępiła „chuligaństwo i bandyterię” zwolenników Black Lives Matter, którzy w ostatnich miesiącach napadali na funkcjonariuszy policji oraz posągi i pomniki wojenne.

Minister spraw wewnętrznych Priti Patel potępiła „chuligaństwo i bandyterię” zwolenników Black Lives Matter, którzy w ostatnich miesiącach napadali na funkcjonariuszy policji oraz posągi i pomniki wojenne.

„Ten rząd zawsze będzie bronił prawa do protestu” – powiedział podczas konferencji Partii Konserwatywnej deputowany Partii Konserwatywnej, który kieruje Ministerstwem Spraw Wewnętrznych – departamentem rządowym odpowiedzialnym, ogólnie mówiąc, za kontrolę granic, egzekwowanie prawa i bezpieczeństwo narodowe.

Protest jest fundamentalnym filarem naszej demokracji – ale chuligaństwo i bandytyzm, które widzieliśmy, już nim nie są. To jest nie do obrony” – powiedziała Patel.

„Nie ma usprawiedliwienia dla rzucania flarami w dzielnych policjantów, rzucania rowerami w policyjne konie czy niszczenia posągu Sir Winstona Churchilla, jednego z największych obrońców naszej wolności, jaki kiedykolwiek żył” – powiedziała.

Odnosząc się do szeregu incydentów podczas demonstracji Black Lives Matter, w których policjantka na koniu została poważnie ranna, gdy jej koń uciekł, pomnik wojenny został zbezczeszczony i podjęto próbę podpalenia zdobiącej go flagi oraz wielokrotnych aktów wandalizmu na posągu Sir Winstona Churchilla przy Placu Parlamentarnym.

BLM vs policja w UK
Podczas zamieszek bandyci z rasistowskiej organizacji BLM rzucali w Londynie rowerami miejskimi w policjantów na koniach.

„Niedopuszczalne jest niszczenie posągów przez tłumy i powodowanie szkód na naszych ulicach” – kontynuowała Patel, prawdopodobnie odnosząc się do zniszczenia historycznego pomnika Edwarda Colstona, niegdyś cenionego chrześcijańskiego filantropa i byłego parlamentarzysty, który został zdemonizowany przez powiązania biznesowe związane z handlem niewolnikami.

„I jest niedopuszczalne, aby bandyci napadali na naszych policjantów tylko dlatego, że wykonują swoją pracę” – dodała.

BLM vs policja w UK race
Wielu policjantów zostało rannych po tym jak w czasie „protestów” rasistowscy bandyci ze skrajnie lewicowej organizacji BLM rzucali w nich racami, butelkami i kamieniami

Minister Patel wielokrotnie podkreślała, że rząd będzie bronił prawa do protestów oraz, że jest to fundamentem brytyjskiej demokracji, jednocześnie nie nie wspominając o brutalnych pacyfikacjach protestów antyrządowych w związku z restrykcjami dotyczącymi COVID-10, o czym informowaliśmy przed tygodniem (po więcej kliknij tutaj).

Leave a Reply