Minister obrony Niemiec: Możliwości dostarczania broni na Ukrainę przez Bundeswehrę wyczerpały się

Niemiecka minister obrony Christine Lambrecht nie widzi dalszych możliwości przekazywania broni Ukrainie przez Bundeswehrę. "Możliwości działania za pośrednictwem Bundeswehry zostały wyczerpane" - powiedziała Lambrecht w wywiadzie dla radia Deutschlandfunk, który zostanie wyemitowany w niedzielę.

Minister obrony Niemiec: Możliwości dostarczania broni na Ukrainę przez Bundeswehrę wyczerpały się

Niemiecka minister obrony Christine Lambrecht nie widzi dalszych możliwości przekazywania broni Ukrainie przez Bundeswehrę. „Możliwości działania za pośrednictwem Bundeswehry zostały wyczerpane” – powiedziała Lambrecht w wywiadzie dla radia Deutschlandfunk, który zostanie wyemitowany w niedzielę.

„Sprawdzamy, jakie są inne możliwości” – stwierdziła szefowa resortu obrony. W związku z tym w rządzie niemieckim toczą się obecnie rozmowy na temat zakupu broni dla Ukrainy.

Jeśli jednak broń zostanie zakupiona od niemieckich firm w celu dostarczenia jej na Ukrainę, to „nie będzie to z pewnością droga, która wiedzie przez ministerstwo obrony” – powiedziała Lambrecht. tego typu dostawa „przechodzi przez ministerstwo gospodarki, ponieważ mówimy wtedy o eksporcie broni”.

Niemcy zdecydowały się na dostawy broni na Ukrainę po rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Niemcy zdecydowały się na dostawy broni na Ukrainę po rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Dostarczono 1000 sztuk broni przeciwpancernej i 500 pocisków ziemia-powietrze Stinger z zapasów Bundeswehry. Zapowiedziano również dostawę 2700 pocisków przeciwlotniczych z zapasów byłej Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Według informacji gazety „Welt am Sonntag” na Ukrainę dotarło dotąd tylko 500 z tych pocisków.

Leave a Reply