Michał Sutkowski: musimy się liczyć ze zwiększoną falą zakażeń COVID-19

W ocenie Sutkowskiego to duża liczba zakażeń jak na weekendowe dane i średnia liczba wykonanych testów. Jego zdaniem weekendowa liczba zgonów jest nieadekwatna do obecnej sytuacji. "Po liczbie osób hospitalizowanych, po zwiększonej liczbie osób pod respiratorami oraz zwiększonej liczbie wykonanych testów wnioskuję, że pandemia przyrasta"

Musimy się liczyć ze zwiększoną falą zakażeń Covid-19 – miał powiedzieć w niedzielę rozmawiając z PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych Michał Sutkowski. Dodał, że ma nadzieję, że trzecia fala będzie niższa niż jesienią.

Jak podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia, badania laboratoryjne potwierdziły 7038 nowych zakażeń koronawirusem, najwięcej na Mazowszu, gdzie odnotowano ich 1339. Zmarły 94 osoby. Ostatniej doby wykonano 37,4 tys. testów na obecność SARS-CoV-2, w tym 9736 testów antygenowych.

Weekendowe statystyki nie odzwierciedlają właściwie sytuacji

W ocenie Sutkowskiego to duża liczba zakażeń jak na weekendowe dane i średnia liczba wykonanych testów. Jego zdaniem weekendowa liczba zgonów jest nieadekwatna do obecnej sytuacji. „Po liczbie osób hospitalizowanych, po zwiększonej liczbie osób pod respiratorami oraz zwiększonej liczbie wykonanych testów wnioskuję, że pandemia przyrasta” – dodał.

Według prezesa Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dalszy rozwój pandemii zależy „w największym stopniu od nas samych, od naszej dyscypliny, solidarności, odpowiedzialności”.

„Musimy się liczyć ze zwiększoną falą zakażeń. Jesteśmy w przedbiegu trzeciej fali, miejmy tylko nadzieję, że będzie ona niższa niż jesienią” – powiedział.

Leave a Reply