Michał Dworczyk: W Polsce nie rozważa się kwestii przymusowych szczepień

Nie ma w tej chwili żadnych rozmów i w żadnym kraju nie ma wprowadzonych rozwiązań dotyczących przymusu szczepienia przeciwko COVID-19 - powiedział w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk: W Polsce nie rozważa się kwestii przymusowych szczepień

Nie ma w tej chwili żadnych rozmów i w żadnym kraju nie ma wprowadzonych rozwiązań dotyczących przymusu szczepienia przeciwko COVID-19 – powiedział w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk.

Podczas konferencji szef KPRM był pytany o plan B dotyczący szczepień, bo jak do tej pory – jak zwracała uwagę dziennikarka – w pełni zaszczepionych jest 13,3 mln Polaków oraz czy jest brane pod uwagę możliwość wprowadzenia obowiązkowych szczepień. “Plan B jest realizowany cały czas, tzn. cały czas tworzymy nowe formy zachęt” – odpowiedział Dworczyk.

Szykują nam kolejny lockdown? Michał Dworczyk straszy czwartą falą

Wyraził też nadzieję, że więcej placówek podstawowej opieki zdrowotnej zaangażuje się w program zachęcania do szczepień. “Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będziemy mogli ogłosić, że zakończyliśmy nasze negocjacje z POZ-ami” – dodał minister. Jak poinformował, do tej pory na 10 tys. placówek mniej więcej połowa była zaangażowana w program.

“Nie ma w tej chwili żadnych rozmów i w żadnym kraju nie ma wprowadzonych rozwiązań dotyczących przymusu szczepienia. WHO też takich zaleceń nie wydaje” – powiedział szef KPRM.

Leave a Reply