Miałeś COVID-19? Sprawdź czy nie skurczył ci się penis. Urolodzy alarmują

Mężczyzna po trzydziestce zauważył, że po przechorowaniu COVID-19 jego penis skurczył się o 4 cm. Urolodzy twierdzą, że infekcja może powodować ograniczenie przepływu krwi do penisa i "covidowy penis" jest prawdziwym problemem.

Miałeś COVID-19? Sprawdź czy nie skurczył ci się penis. Urolodzy alarmują

Mężczyzna po trzydziestce zauważył, że po przechorowaniu COVID-19 jego penis skurczył się o 4 cm. Urolodzy twierdzą, że infekcja może powodować ograniczenie przepływu krwi do penisa i “covidowy penis” jest prawdziwym problemem.

  1. Naukowcy wciąż badają długotrwałe efekty COVID-19. Okazuje się, że mają również wpływ na zdrowie mężczyzn, a dokładnie na ich penisy
  2. Urolodzy potwierdzają, że “covidowy penis” jest jednym ze skutków przechorowania COVID-19, najczęściej chodzi o zaburzenia erekcji w wyniku ograniczonego przepływu krwi
  3. Jeden z mężczyzn podzielił się w podcaście zajmującym się tematyką seksualności tym, że jego penis zmniejszył się o 4 cm, właśnie w wyniku COVID-19

W ostatnim odcinku programu “How to Do It. Sex Advice with Stoya and Rick” mężczyzna po trzydziestce ujawnił, że zmaga się z długotrwałym efektem ubocznym COVID-19 zmniejszonym penisem. Wcześniej jego penis miał być “ponadprzeciętnych” rozmiarów, a w wyniku zachorowania na COVID-19 w lipcu 2021 r., miał się zmniejszyć o blisko 4 cm.

“Wygląda na to, że jest to spowodowane uszkodzeniem naczyń, a moi lekarze zdają się myśleć, że jest to prawdopodobnie trwałe” przekazał w liście odczytanym w programie.

Ograniczenie przepływu krwi

Rzeczywiście, urolodzy zauważyli, że infekcja COVID-19 ma wpływ na męskie organy rozrodcze. W listopadzie grupa urologów ostrzegała, że choroba może powodować zaburzenia erekcji u niektórych pacjentów i apelowali, by mężczyźni się szczepili.

Z kolei niewielkie badanie opublikowane w sierpniu 2021 r. wykazało, że niektóre osoby, które cierpiały na zaburzenia erekcji po infekcji COVID-19, miały cząsteczki wirusa w penisie. Autorzy badania napisali, że infekcja mogła ograniczyć przepływ krwi do penisa.

Również w maju badacze zauważyli związek między COVID-19 a męskim organami rozrodczymi. Naukowcy z Miami przebadali próbki pobrane z penisów ozdrowieńców. Okazało się, że wykryty w tkankach SARS-CoV-2 odpowiadał za zaburzenia erekcji.

Dr Charles Welliver, urolog i dyrektor ds. zdrowia mężczyzn w Albany Medical College, powiedział magazynowi internetowemu Slate, że istnieją sposoby leczenia “covidowego penisa”. Chociaż początkowo uważano, że mogą pomóc leki na zaburzenia erekcji, bardziej skuteczne zdają się pompki erekcyjne do penisów. Dzięki tym urządzeniom pobudzany jest przepływ krwi.

Leave a Reply