„Mia przyszła na świat w schronie” – narodziny podczas ostrzału Kijowa

W kijowskim schronie podczas bombardowania przyszło na świat dziecko - podała ukraińska aktywistka, była poseł Hanna Hopko. Zapewniła, że matka dziecka jest szczęśliwa po ciężkim porodzie.

W kijowskim schronie podczas bombardowania przyszło na świat dziecko – podała ukraińska aktywistka, była poseł Hanna Hopko. Zapewniła, że matka dziecka jest szczęśliwa po ciężkim porodzie.

„Mia urodziła się tej nocy w schronie, podczas bombardowania Kijowa. Jej mama jest szczęśliwa po tym ciężkim porodzie. Kiedy Putin zabija Ukraińców, wzywamy matki z Rosji i Białorusi do zaprotestowania przeciwko rosyjskiej wojnie na Ukrainie. Bronimy życia i ludzkości!” – podała na Twitterze Hopko.

Pod wpisem zamieściła też zdjęcie dziecka w objęciach kobiety.

Informację o narodzinach potwierdza też portal informacyjny Nexta. Z informacji zamieszczonych na Twitterze portalu wynika, że dziecko przyszło na świat w piątek w kijowskim metrze wykorzystywanym jako schron.

Kijów znalazł się w piątek nad ranem pod ciężkim ostrzałem rakietowym Rosjan. Później władze ukraińskiej stolicy kilka razy ogłaszały alarm przeciwlotniczy i wezwały mieszkańców do udania się do najbliższych schronów. Mieszkańcy szukają schronienia m.in. na stacjach metra.

Leave a Reply