WAŻNE! UK: Wykryto najbardziej wybuchową substancję chemiczną! MHRA wycofuje leki na ciśnienie krwi!

Jeśli przyjmowałeś jeden z produktów, których dotyczy problem, porozmawiaj ze swoim lekarzem lub farmaceutą! Setki tabletek zawierających tę najbardziej wybuchową substancję chemiczną na świecie, już są wycofywane. Środek jest dodatkowo rakotwórczy.

WAŻNE! UK: MHRA wycofuje leki na ciśnienie krwi! Wykryto najbardziej wybuchową substancję chemiczną!

Jeśli przyjmowałeś jeden z produktów, których dotyczy problem, porozmawiaj ze swoim lekarzem lub farmaceutą! Setki tabletek zawierających tę najbardziej wybuchową substancję chemiczną na świecie, już są wycofywane. Środek jest dodatkowo rakotwórczy.

Agencja Regulacyjna ds. Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej (MHRA) podała, że wycofuje dwa leki Irbesartan i Losartan, które podawane były do walki z ciśnieniem krwi.

Według niektórych ekspertów w dziedzinie zdrowia substancja ta jest najbardziej wybuchową substancją chemiczną na świecie i jest powiązana ze zwiększonym ryzykiem raka.

UK: Pfizer BioNtech dla dzieci w wieku 12-15 lat zatwierdzony przez MHRA

MHRA skontaktowała się już z posiadaczami licencji w Wielkiej Brytanii w sprawie zaatakowanych partii, których poproszono o poddanie kwarantannie zaatakowanego towaru na czas trwania dochodzenia.

Podoba Ci się, co robi Paradyzja.com?
Pomóż nam dotrzeć do innych: 
Skomentuj / Udostępnij 
Polub / Subskrybuj 
Dziękujemy

„Kontynuujemy współpracę z Departamentem Zdrowia i Opieki Społecznej, aby zapewnić odpowiednią podaż tych produktów dla pacjentów.” – informuje na swojej stronie agencja.

MHRA argumentowała, że ​​środek był jedynie zapobiegawczy i że nie ma dowodów na to, że wyrządził jakąkolwiek szkodę pacjentom. Ostrzegła jednak Brytyjczyków, aby nie przerywali przyjmowania leków bez uprzedniej konsultacji z lekarzem, ponieważ nagłe przerwanie może być niebezpieczne.

Dr June Raine, dyrektor naczelny MHRA, skomentowała tę decyzję, mówiąc: „Bezpieczeństwo pacjenta jest naszym hasłem przewodnim. Wycofujemy partie niektórych produktów zawierających sartan jako środek ostrożności, podczas gdy kontynuujemy nasze dochodzenie. Pracownicy służby zdrowia muszą sprawdzić swoje zapasy uzupełniane podczas kwarantanny i zwrócić te partie.”

„Jeśli przyjmowałeś jeden z produktów, których dotyczy problem, porozmawiaj ze swoim lekarzem lub farmaceutą przed przerwaniem jakiegokolwiek leczenia – mogą oni rozwiązać wszelkie wątpliwości i doradzić, jaki sposób postępowania”.

Konkretne partie produktów dostarczonych przez Bristol Laboratories Limited, Brown & Burk UK Limited i Teva UK Limited są wycofywane ze względu na obecność zanieczyszczenia mutagennego. Zobacz, które klikając w link.

Pełna lista wycofanych produktów / Źródło: MHRA
Pełna lista wycofanych produktów / Źródło: MHRA
Pełna lista wycofanych produktów / Źródło: MHRA
Pełna lista wycofanych produktów / Źródło: MHRA

Co roku milionom Brytyjczyków z nadciśnieniem proponuje się Irbesartan i Losartan. Ponadto nie ma dowodów na to, że którakolwiek z tabletek eksplodowała.

Pełna lista leków wycofywanych z półek aptek i magazynów:

Według MHRA akcja dotyczyła tylko aptek i hurtowni, które przechowują 31 partii dostarczonych przez Bristol Laboratories Limited, Brown & Burk UK Limited i Teva UK Limited, z których część została początkowo dostarczona we wrześniu 2019 r.

Według Public Health England poprzednie wycofania tego typu produktów w 2018 i 2019 roku są częścią trwającego dochodzenia. MHRA stwierdziła również, że współpracuje z innymi regulatorami leków w tej sprawie.

Dr Ljiljana Fruk z Cambridge University sklasyfikowała azydo-tetrazol jako „najbardziej wybuchową substancję chemiczną” w 2019 roku. „Więc najbardziej wybuchowa substancja chemiczna została wyprodukowana w laboratorium w 2011 roku” – stwierdziła w programie radiowym Naked Scientists.

„[To] nigdy nie wyszło z laboratorium, zostało wykonane w specjalnej komorze i nazywa się azydotetrazolem. „Więc jest to cząsteczka, która ma 14 atomów azotu w swojej własnej strukturze, a dzięki tym ograniczonym wiązaniom azotowym jest bardzo wybuchowa”.

Urzędnicy muszą jeszcze wyjaśnić, co spowodowało ostatnie zanieczyszczenie. Jednak często są one przenoszone przez zanieczyszczenia w fabrykach lub podczas procesu produkcji lub przechowywania.

Zmiany chemiczne mogą być wywołane przez ekspozycję na światło, ekstremalne temperatury, a nawet reakcje z pojemnikiem leku. Eksperci branżowi szacują, że Chiny i Indie wytwarzają ponad dwie trzecie wszystkich aktywnych składników leków, przy czym Chiny stanowią lwią część.

Według danych NHS w 2017 r. w Anglii wydano prawie 2 miliony recept na leki zawierające irbesartan. Pojawia się po podobnym przypomnieniu w styczniu, kiedy w tysiącach tabletek na nadciśnienie na półkach aptecznych odkryto rakotwórcze chemikalia.

Jak podaje Daily Mail, FDA poinformowała w listopadzie, że Aurobindo Pharma Ltd, indyjska firma farmaceutyczna, wycofała 22 produkty zawierające irbesartan z powodu obaw, że zawierają one zanieczyszczenie N-nitrozodietyloaminy (NDEA), substancję chemiczną używaną niegdyś w paliwie rakietowym.

Podoba Ci się, co robi Paradyzja.com?
Pomóż nam dotrzeć do innych:
Skomentuj / Udostępnij
Polub / Subskrybuj
Dziękujemy

Jako środek ostrożności, urzędnicy UE powiedzieli, że „rozważają” wycofanie leków zawierających irbesartan indyjskiej firmy. Jego zdolność do dystrybucji chemikaliów do innych firm europejskich została wtedy zakończona.

FDA i CDC pod ścianą. Badania mówią jasno: mRNA zmienia nasze DNA!

 

Leave a Reply