UK: „Status COVID-19” jest teraz dostępny w osobistej dokumentacji medycznej w Szkocji.

Lekarze z północnej Szkocji, mogą już bez problemu dowiedzieć się, jak wygląda Status COVID-19, czyli czy pacjent został zaszczepiony, kiedy i jaką szczepionkę otrzymał.

UK: „Status COVID-19” jest teraz dostępny w osobistej dokumentacji medycznej w Szkocji.

Lekarze z północnej Szkocji, mogą już bez problemu dowiedzieć się, jak wygląda Status COVID-19, czyli czy pacjent został zaszczepiony, kiedy i jaką szczepionkę otrzymał.

Status szczepionki przeciwko Covid-19 jest teraz dostępny w osobistej dokumentacji medycznej w większości Szkocji.

Szkocki rząd zawarł umowę z Orion Health, aby umożliwić pracownikom służby zdrowia i opieki dostęp do statusu szczepień przeciw Covid danej osoby.

Szkocja: 104-letnia kobieta zamknięta w domu opieki od miesięcy błaga o spotkanie z rodziną [VIDEO]

Informacje o szczepieniach, przechowywane w National Clinical Data Store (NCDS), mają być wyświetlane we wspólnych rejestrach opieki i można do nich uzyskać dostęp w różnych ustawieniach klinicznych.

Wspólna kartoteka opieki zdrowotnej Orion Health jest wykorzystywana w 11 z 14 rad ds. zdrowia w kraju.

Lekarze z czterech rad ds. zdrowia w północnej Szkocji, które korzystają z regionalnego „portalu opieki”, oraz z NHS Lanarkshire i NHS Fife mogą już dowiedzieć się, czy pacjent został zaszczepiony, kiedy i jaką szczepionkę otrzymał.

Pozostałe rady ds. zdrowia w Szkocji są w trakcie wdrażania lub planowania wprowadzenia tej samej funkcjonalności.

Iain Ross, szef e-zdrowia w NHS Highland, powiedział: „To był naprawdę dobry przykład współpracy w celu poprawy wsparcia dla pacjentów.

„Zapis opieki współdzielonej jest łatwo dostępny i prosty w użyciu, ale ta prostota oznacza wiele dni ciężkiej pracy wielu osób z różnych części NHS Scotland, które pracowały razem, aby zapewnić tę funkcjonalność”.

Obecnie osoby mieszkające w Szkocji mogą zostać zaszczepione w centrum szczepień lub przychodni lekarza rodzinnego.

Informacje o szczepieniach są rejestrowane w NCDS za pomocą specjalnie zaprojektowanego narzędzia do zarządzania szczepieniami, ale lekarze medycyny ratunkowej oraz inni pracownicy służby zdrowia i opieki zaangażowani w opiekę nad pacjentem nie byli w stanie sprawdzić ich statusu szczepionki.

Szkocki rząd zlecił Orion Health stworzenie sposobu na zwiększenie dostępności statusu szczepionki pacjenta. Rejestry są oparte na standardach Fast Healthcare Interoperability Resources (FHIR).

Osoby mieszkające w Szkocji mogą uzyskać dostęp do listu ze statusem szczepień przeciwko Covid-19 z portalu pacjenta NHS Inform, jeśli podróżują za granicę. Usługa dostępna jest od 19 maja.

Tylko ci, którzy planują podróż do kraju, w którym wymagany jest rejestr szczepień jako wymóg wjazdu, zwracają się o niego, zgodnie z wytycznymi rządu szkockiego.

Oczekuje się, że listy ze statusem szczepień zostaną ostatecznie zastąpione cyfrowymi certyfikatami statusu Covid, które będą zawierać dane dotyczące szczepień i testów. .

Paszporty Covid-19 są również dostępne w Anglii i Walii, a Irlandia Północna ma zostać wprowadzona już 5 lipca.

Dania: Maseczki i “paszporty szczepionkowe” nie będą obowiązkowe

Leave a Reply