Media w Brazylii i Portugalii: Sousa zapłaci odszkodowanie PZPN

Paulo Sousa zapłacił odszkodowanie za przedterminowe zerwanie umowy z PZPN - podały media w Brazylii oraz Portugalii. Kwota ta, która miałaby ułatwić Sousie rozpoczęcie pracy z klubem Flamengo z Rio de Janeiro, oscyluje ich zdaniem na poziomie 300 tys. euro.

Media w Brazylii i Portugalii: Sousa zapłaci odszkodowanie PZPN

Paulo Sousa zapłacił we wtorek odszkodowanie za przedterminowe zerwanie umowy z PZPN – podały media w Brazylii oraz Portugalii. Kwota ta, która miałaby ułatwić Sousie rozpoczęcie pracy z klubem Flamengo z Rio de Janeiro, oscyluje ich zdaniem na poziomie 300 tys. euro.

Dziennikarz wydawanego w Rio de Janeiro dziennika “O Dia” Vene Casagrande podał we wtorek informację, że wraz z transferem środków przez Sousę na konto PZPN brazylijski klub byłby gotowy do ogłoszenia Portugalczyka nowym trenerem Flamengo.

“Od wczoraj Flamengo ma już gotowe ogłoszenie dotyczące zakontraktowania Sousy” – ujawnił brazylijski dziennikarz wskazując, że trener miałby zwrócić PZPN 320 tys. euro.

Informację o możliwym pokryciu przez Sousę odszkodowania za przedterminowe rozwiązanie umowy z PZPN potwierdziły również portugalskie telewizje RTP i SIC. Twierdzą one, że środki, jakie zobowiązał się oddać polskiej federacji piłkarskiej selekcjoner, opiewają na kwotę 300 tys. euro.

PAP nie udało się we wtorek skontaktować z Hugo Cajudą, agentem Paulo Sousy.

W poniedziałek menedżer selekcjonera Polski powiedział PAP, że kwestia przyszłości Sousy powinna zostać rozwiązana do wtorkowego popołudnia. Utrzymywał, że Portugalczyk wciąż nie podpisał jeszcze kontraktu z Flamengo.

Leave a Reply