Matka i córka znalezione martwe w domu

Wszystko wskazuje na to, że 70-letnia kobieta i jej 48-letnia córka, których ciała znaleziono we wtorek w ich domu we wsi Gruszewnia niedaleko Kłobucka (Śląskie), zostały zamordowane - potwierdza śląska policja. Trwają poszukiwania zabójcy.

Obława na zabójcę matki i córki Fot. Śląska Policja
Obława na zabójcę matki i córki Fot. Śląska Policja

Wszystko wskazuje na to, że 70-letnia kobieta i jej 48-letnia córka, których ciała znaleziono we wtorek w ich domu we wsi Gruszewnia niedaleko Kłobucka (Śląskie), zostały zamordowane – potwierdza śląska policja. Trwają poszukiwania zabójcy.

“Policjanci i strażacy przeczesują okolicę. Zaangażowani są m.in. przewodnicy z psami tropiącymi, do poszukiwań wykorzystywany jest także dron” – powiedziała PAP rzeczniczka śląskiej policji, młodszy inspektor Aleksandra Nowara.

Kobiety mieszkały razem w domu jednorodzinnym. Ostatnio widziano je w minioną sobotę, wtedy też kontaktowały się z rodziną. Później już nie dały znaku życia. Gdy we wtorek po południu bliscy postanowili sprawdzić, dlaczego kobiety się nie odzywają, odkryli ciało młodszej z nich. Później okazało się, że nie żyje także jej 70-letnia matka.

Policja nie informuje, w jaki sposób zginęły ofiary. Czas i przyczynę śmierci wyjaśni sekcja zwłok. Wszczęto śledztwo, nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Częstochowie. Na miejscu zabezpieczono ślady, wskazujące, że do śmierci obu kobiet przyczyniły się osoby trzecie.

Dla dobra śledztwa policjanci nie podają na razie, czy poszukiwana jest konkretna osoba. “Najprawdopodobniej doszło do zabójstwa” – potwierdziła mł. insp. Aleksandra Nowara.

Policjantów z Kłobucka w poszukiwaniach zabójcy wspierają m.in. z funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz z katowickiego Oddziału Prewencji. W przeczesywaniu terenu uczestniczą także strażacy z pobliskich ochotniczych jednostek.

Policja apeluje o kontakt do wszystkich, którzy mogą pomóc w wyjaśnieniu okoliczności zabójstwa oraz przyczynić się do ujęcia sprawcy zbrodni

Leave a Reply