Masz COVID-19? NIE BIERZ PARACETAMOLU! Apel dziennikarki śledczej

Paracetamol, znany po drugiej stronie oceanu jako Tylenol, jest jednym z najczęściej stosowanych leków dostępnych bez recepty na świecie. Jego główny składnik, acetaminofen, znajduje się również w setkach leków na receptę.

Masz COVID-19? NIE BIERZ PARACETAMOLU! Apel dziennikarki śledczej

Paracetamol, znany po drugiej stronie oceanu jako Tylenol, jest jednym z najczęściej stosowanych leków dostępnych bez recepty na świecie. Jego główny składnik, acetaminofen, znajduje się również w setkach leków na receptę.

Acetaminofen – aktywny składnik Paracetamolu jest najczęstszym składnikiem leków przeciwgorączkowych i środków nasennych, a także leków na kaszel, przeziębienie i alergie. W Stanach, w Polsce, czy w Wielkiej Brytanii jest najbardziej rozpoznawalnym lekiem przeciwbólowym.

Znajduje się w ponad 600 różnych produktach medycznych, w tym lekach przeciwbólowych na receptę i dostępnych bez recepty. Każdego tygodnia około 23 procent dorosłych w USA – czyli 52 miliony konsumentów – stosuje lek zawierający paracetamol. Można go również nabyć w supermarketach, na stacjach benzynowych, czy lokalnym sklepiku.

HPV – czyli nie taki diabeł straszny. Cudowna moc samouzdrawiania.

Jeśli masz COVID-19, czy możesz bezpiecznie przyjmować Paracetamol? Coraz więcej badań sugeruje, że tak nie jest.

Zdaniem dr Jennifer Margulis, dziennikarki śledczej, autorki książek i laureatki Fulbrighta, COVID-19 i Paracetamol to jedno z najgorszych połączeń.

COVID-19 to wirusowa infekcja płuc. Podobnie jak inne wirusowe infekcje płuc, powoduje stres oksydacyjny i uszkodzenie tkanki płucnej. Własna odpowiedź immunologiczna organizmu w celu zwalczania infekcji również wyzwala dużą ilość reaktywnych form tlenu. Należą do nich ponadtlenek, nadtlenek wodoru i rodniki hydroksylowe. To zwielokrotnia stres oksydacyjny i uszkodzenia płuc (i innych) tkanek.

Choć może to brzmieć niepokojąco, zwykle tak nie jest. W normalnych, zdrowych warunkach ciało ludzkie będzie produkować dysmutazę ponadtlenkową, glutation i katalazę. Są to jedne z najważniejszych przeciwutleniaczy w organizmie. Przeciwutleniacze działają neutralizując wolne rodniki i naprawiają wszelkie uszkodzenia oksydacyjne.

Aby organizm wytworzył glutation potrzebne mu są 3 aminokwasy: cysteinę, glutaminianu i glicynę. Glutation wymaga recyklingu witaminy C.

Paracetamol zubaża organizm w glutation. Jest z tego powodu znany i jest jednym z najbardziej problematycznych aspektów jego przyjmowania (są również inne). Jak wyjaśnia Harvard Women’s Health Watch:

Paracetamol wytwarza toksyczny produkt uboczny, gdy wątroba go rozkłada. Normalnie ta toksyna jest neutralizowana przez substancję zwaną glutationem, ale nadmiar acetaminofenu może przeciążyć zapasy glutationu, pozwalając toksynie gromadzić się i uszkadzać wątrobę.

Wiadomo, że w ciągu roku paracetamol powoduje co najmniej 150 zgonów w Stanach Zjednoczonych, a także dziesiątki tysięcy zatruć bez skutku śmiertelnego. Antidotum na toksyczność acetaminofenu to N-acetylocysteina i/lub glutation. Jeśli możesz uzupełnić swój organizm w glutation, możesz powstrzymać zatrucie spowodowane zbyt dużą ilością Tylenolu.

Rzeczywiście, kiedy szpitale w Chinach zaczęły podawać swoim pacjentom z COVID-19 IV witaminę C, wskaźniki przeżycia wzrosły, a pobyty w szpitalu zmniejszyły się o dwa lub trzy dni.

Witamina D może chronić przed rakiem jelita grubego

– Dlaczego witamina C tak bardzo pomaga? Witamina C pomaga organizmowi przetwarzać glutation, przekształcając utleniony glutation z powrotem do jego aktywnej postaci – pisze dr Margulis.

Prawdopodobnie chińscy pacjenci z COVID-19 radzili sobie tak dobrze, ponieważ byli w stanie poddać recyklingowi swój glutation. Lekarze w Ameryce i wielu innych krajach uzyskali podobne pozytywne wyniki w leczeniu chorych pacjentów za pomocą witaminy C dożylnie.

Niektórzy pacjenci z COVID-19 z poważnymi zaburzeniami czynności płuc dokonali pozornie cudownego wyzdrowienia. Jak tego dokonali? Dzięki glutationowi. Historia tej mamy z Nowego Jorku jest tego przykładem.

Jak donosi New York Post, jej syn James Bruzzese był 23-letnim studentem szkoły medycznej. Zadzwonił do swojego mentora, gdy jego mama była bardzo chora. Dr Richard Horowitz, MD, specjalista od boreliozy w Dolinie Hudson, dobrze znał tę rodzinę. Wpadł na pewien pomysł.

Zasugerował wypróbowanie glutationu, przeciwutleniacza wytwarzanego przez wątrobę, stosowanego w celu zmniejszenia stanu zapalnego u osób cierpiących na chorobę przenoszoną przez kleszcze.

Kiedy dostaniesz infekcję wirusową z dużą ilością stanu zapalnego, nie masz wystarczającej ilości glutationu, aby móc chronić bardzo wrażliwą tkankę płucną – powiedział Horowitz.

James nie wahał się dać swojej mamie suplementu diety, który mieli w domu dla Julii. Po jednej dawce 2000 miligramów rodzina była świadkiem cudu.

W ciągu godziny mój oddech się poprawił. To było niesamowite. Usiadłam, wstałam – wspomina Josephine Bruzzese. Zaczęła nawet ścielić łóżko. – Wstałam i wziąłem prysznic.

Brała tabletki przez pięć dni i nie miała nawrotu – powiedział jej syn.

Standardowe procedury mogą szkodzić pacjentom, łącząc COVID-19 i acetaminofen

Standardową procedurą w szpitalach jest podawanie wszystkim pacjentom z Covid-19 paracetamolu. Lekarze robią to, wierząc, że pomoże. Uważają, że gorączkę organizmu należy za wszelką cenę stłumić. Istnieje jednak mocny argument za tym, aby gorączka spełniła swoją rolę.

Paracetamol osłabia zdolność układu odpornościowego do zwalczania infekcji poprzez tłumienie gorączki. Ponadto paracetamol również zuboża glutation. To dodatkowo ogranicza zdolność organizmu do naprawy uszkodzeń oksydacyjnych płuc.

Zdaniem dr Jennifer Margulis połączenie COVID-19 i Paracetamolu jest tak potencjalnie szkodliwe, że może kwalifikować się jako błąd w sztuce lekarskiej.

Paracetamol potencjalnie szkodzi płucom w czasie, gdy musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby je wesprzeć i naprawić. Płuca poważnie uszkodzone przez duży stres oksydacyjny nie funkcjonują dobrze.

Co jeśli powodem, dla którego obserwujemy nieproporcjonalną liczbę zgonów z powodu COVID-19 w Ameryce, jest złe zarządzanie medyczne? – pyta dr Margulis.

Indie: Kurkuma, pieprz i badania. Pozytywne skutki działania naturalnych suplementów na COVID-19!

Jej zdaniem pacjenci z COVID-19 nigdy nie powinni przyjmować paracetamolu. Powinni jednak przyjmować witaminę C, N-acetylo-cysteinę, cynk i witaminę D.

Na swoim blogu promuje bezpieczne i skuteczne leczenie koronawirusa, które ratuje życie. Wspomina w nim między innymi mechanizm działania witaminy C, oraz zauważa niepotrzebny strach względem jej zastosowania w leczeniu.

Dr Margulis apeluje, by amerykańska opinia publiczna zdała sobie sprawę ze szkodliwości Paracetamolu. – Lekarze muszą przestać polecać ten lek.

Specjalnie dla pacjentów z COVID-19. Kiedy nasze ciała mają składniki odżywcze, których potrzebujemy do walki z infekcjami i przezwyciężenia stresu oksydacyjnego, możemy szybko odzyskać zdrowie – uświadamia

Leave a Reply