
Na całym świecie odbyły się w sobotę wielotysięczne protesty w największych miastach. Zwolennicy wolności i zdjęcia obostrzeń wyszli na ulice, by walczyć o swoje prawa.
Po ponad roku nieustających restrykcyj, niszczenia gospodarek i milionów ludzkich żyć, pragnący wolności ludzie wyszli tłumnie na ulice największych miast, by wyrazić swój sprzeciw wobec narastającej tyranii.
Polska
W naszym kraju, podobnie jak w innych, „Marsz o wolność” rozpoczął się o godzinie 12:00 w Warszawie.
Na wydarzeniu w stolicy Polski pojawiło się kilka tysięcy osób. Udział zapowiadał m.in. poseł Grzegorz Braun, z którym podróżowało kilkadziesiąt osób. „Wraz z przyjaciółmi z Rzeszowa i Stalowej Woli ruszamy w drogę, na manifestację wolnościową” – napisał Braun na Twitterze w sobotni poranek.
Wraz z przyjaciółmi z Rzeszowa i Stalowej Woli ruszamy w drogę, na manifestację wolnościową. Do zobaczenia za kilka godzin w Warszawie! pic.twitter.com/rh6nq4e6CN
— Grzegorz Braun (@GrzegorzBraun_) March 20, 2021
Udział zapowiedział również znany przedsiębiorca, pisarz i podróżnik Wojciech Cejrowski, który od początku „pandemii” sprzeciwia się odbieraniu wolności. Sam „Marsz o Wolność” Cejrowski reklamował na swoim Facebooku od wielu dni.
„Będę! I zachęcam by każdy poszedł w swoim kraju, w swojej okolicy, w swoim mieście. Protest przeciw terrorowi korony” – napisał podróżnik na swojej stronie w serwisie Facebook.
Warszawski marsz został rozwiązany przez władze miasta, mimo tego protestują nie rozeszli się. Interweniowała policja.
Relację można obejrzeć m.in. na stronie Czujny.pl.
Wielka Brytania
W Zjednoczonym Królestwie protesty odbyły się m.in. w Londynie i Manchesterze.
Najliczniejszy był protest w Londynie, na który udało się kilkadziesiąt tysięcy Brytyjczyków chcących powrotu do normalności. Protest rozpoczął się w Hyde Parku i przeszedł ulicami historycznego centrum stolicy królestwa w pokojowej atmosferze.
W Manchesterze tysiące osób zebrało się w okolicach Piccadily skąd wyruszył marsz. Przed rozpoczęciem pochodu cisi organizatorzy, aby uniknąć nieprzyjemności ze strony służb, rozdali uczestnikom wydrukowane wcześniej zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez rząd Borisa Johnsona. Tym sposobem policja nie mogła zatrzymać uczestników marszu, którzy oficjalnie maszerowali na posterunek policji, by złożyć wspomniane doniesienie.
W obu brytyjskich marszach udział wzięło bardzo wielu przedstawicieli Polonii. Relację z protestu można było obejrzeć na profilu na Facebooku Sebastiana Rossa, wiceszefa Partii KORWiN w UK i kandydata UKIP w wyborach do walijskiego parlamentu.
Liczne protesty odbywały się również w dziesiątkach innych miast na całym świecie.
Warto dodać, że oficjalnym hymnem wszystkich protestów jest piosenka „Freedom” polskiej piosenkarki Justyny Walker z Londynu.