Dania: „Maseczki Nie Działają” Lancet, New England Journal of Medicine i American Medical Association Boją Się Oficjalnej Publikacji Medycznej

Duńczycy byli pierwszymi, którzy faktycznie zbadali wpływ noszenia na dużą skalę uniwersalnych masek, szczególnie w odniesieniu do rozprzestrzeniania się COVID-19. |„Badanie i jego rozmiar są unikalne na świecie, a ich celem była raz na zawsze próba wyjaśnienia zakresu, w jakim stosowanie masek w przestrzeni publicznej zapewnia ochronę przed infekcją koronawirusa”.

Duńska gazeta ujawnia, że ​​największe badanie dotyczące masek zostało przemilczane przez 3 najbardziej znaczące publikacje medyczne. Maseczki Nie Działają!

Dlaczego nie przeprowadzić randomizowanych badań na grupie kontrolnej, aby raz na zawsze udowodnić, że maseczki działają przeciwko COVID-19?

Po co nakładać drakońskie i dehumanizujące mandaty na obywateli opierając się na dogmatach ślepej wiary, tworząc podziały w społeczeństwie, skoro moglibyśmy przeprowadzić eksperyment na drodze najprostszego badania?

„Badanie i jego rozmiar są unikalne na świecie, a ich celem była raz na zawsze próba wyjaśnienia zakresu, w jakim stosowanie masek w przestrzeni publicznej zapewnia ochronę przed infekcją koronawirusa”.

Takie właśnie nurtujące pytania zadawała sobie grupa duńskich naukowców, dlatego wiosną przeprowadzili takie badanie. Dlaczego więc wyniki nie zostały opublikowane trzy miesiące później? Według jednej z duńskich gazet badanie zostało odrzucone przez trzy czasopisma medyczne, ponieważ wyniki są zbyt kontrowersyjne.

Berlingske, najstarszy działający dziennik w Danii, opublikował w czwartek artykuł zatytułowany „Zdaniem Jednego z Profesorów: duże badanie dotyczące skuteczności maseczek odrzucone przez trzy najlepsze czasopisma”. Profesor ostatecznie ujawnia tajemnicę znikającego duńskiego badania.

„Naukowcy prowadzący duże i unikalne duńskie badania nad efektem noszenia maski mają  ogromne trudności z opublikowaniem wyników swoich badań” – napisał Berlingske w podtytule. „Jeden z profesorów biorących udział w badaniu przyznaje, że wciąż tajne wyniki badań mogą być postrzegane jako„ kontrowersyjne”.

Artykuł ujawnia, że ​​jak dotąd badanie zostało odrzucone przez Lancet, New England Journal of Medicine i czasopismo American Medical Association JAMA, trzy publikacje, które opublikowały większość badań nad koronawirusem.

CDC, przed zmianą stanowiska w sprawie uniwersalnego noszenia masek, przytoczyło wcześniej 10 randomizowanych, kontrolowanych badań, które wykazały „brak znaczącego zmniejszenia transmisji wirusa grypy przy użyciu masek na twarz”. Teraz CDC i inne elitarne instytucje przekonują nas, że koronawirus działa w jakiś sposób inaczej. Duńczycy byli pierwszymi, którzy faktycznie zbadali wpływ noszenia na dużą skalę uniwersalnych masek, szczególnie w odniesieniu do rozprzestrzeniania się COVID-19.

Andrew Bostom z Brown University opublikował tłumaczenie uzyskanego tekstu. Profesor, który rozmawiał z gazetą, nie ujawnił, dlaczego publikacje uważały badanie za „kontrowersyjne”, nazwał je jednak „wybitną próbą”.

Badacz, którego to dotyczy, powiedział Berlingske: „Badanie i jego rozmiar są unikalne na świecie, a ich celem była raz na zawsze próba wyjaśnienia zakresu, w jakim stosowanie masek w przestrzeni publicznej zapewnia ochronę przed infekcją koronawirusa”.

Profesor nie ujawnił wyników ankiety, ale ujawnił, że obejmowała ona 6000 uczestników, z których połowa nosiła maski, a połowa funkcjonowała jako grupa kontrolna. Badanie rozpoczęło się pod koniec kwietnia, a pierwotnie miało zostać opublikowane w sierpniu.

Artykuł Berlingske, którego autorem jest Lars Henrik Aagaard, wspomina także o korespondencji e-mailowej między innym zaangażowanym badaczem, Thomasem Larsem Benfieldem, a byłym reporterem New York Timesa Alexem Berensonem. Wcześniej w tym tygodniu Berenson wysłał kopię e-maila od Benfielda, odpowiadającego na zapytanie o datę publikacji.

 

„Jak tylko dziennik będzie na tyle odważny, by przyjąć artykuł” – odpowiedział Benfield.

Reporter Aagaard pisze, że skontaktował się z Benfieldem, który potwierdził wymianę e-maili z Berensonem, ale zapewnił, że cytat został „trochę wyrwany z kontekstu” i że badanie, po odrzuceniu przez innych, jest obecnie recenzowane. Nie wyjaśnił jednak, dlaczego uznał, że jest to wyrwane z kontekstu i po prostu potwierdził, że naukowcy nie planują ujawnienia jakichkolwiek danych opinii publicznej, dopóki nie zostaną opublikowane.

Z drugiej strony, Aagaard przeprowadził wywiad z Christianem Torp-Pedersonem, który dał do zrozumienia, że ​​przyczyną odrzucenia jest prawdopodobnie to, o czym wszyscy myślimy.

Screenshot 2020 11 22 at 07.39.18
Twitter

Czy uważasz, że to badanie pokazuje jakikolwiek stopień skuteczności noszenia masek przeciwko rozprzestrzenianiu się COVID-19? Pamiętaj, to jedyne tego rodzaju badanie, jakie mamy do naszej dyspozycji, jedyne. Gdyby naprawdę pokazywało to, co chce pokazać nam medialno-polityczno-naukowe lobby, dlaczego nie zostałoby jak najszybciej opublikowane? Jednak nikt nie wydaje się być zainteresowany debatą lub odkryciem prawdy.

Nie dziwi fobia elit politycznych przed podporządkowywaniem nakazów noszenia masek metodą naukową. W lipcu dr Fauci powiedział grupie studentów Uniwersytetu Georgetown, że nie ma zamiaru prowadzić badań kontrolnych w USA.

Wyżej wymienione badanie dostępne jest w przestrzeni publicznej. Wystarczy wiedzieć, gdzie szukać. Media nie pomagają.

Czas pokaże, ale ta gehenna rodzi większe pytanie: ile innych badań naukowych i akademickich obejmujących szereg bardzo istotnych kwestii politycznych zakorzenionych w debacie naukowej jest cenzurowanych, ponieważ nie pasują do narracji elit politycznych? Co dalej? Co dalej? Czy zakażą map pokazujących, że Ziemia nie jest płaska?

2 KOMENTARZE

Leave a Reply