Mark Zuckerberg kwestionuje szczepienia przeciw COVID-19, ale nie pozwala na to zwykłym użytkownikom Facebooka

Założyciel i dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg wyraził zaniepokojenie „długoterminowymi skutkami ubocznymi modyfikowania ludzkiego DNA i RNA” w wideo, które wyciekło do Project Veritas.

Założyciel i dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg wyraził zaniepokojenie „długoterminowymi skutkami ubocznymi modyfikowania ludzkiego DNA i RNA” w wideo, które wyciekło do Project Veritas.

Według Project Veritas, prezes Facebooka wypowiedział się w rozmowie wideo z pracownikami 16 lipca 2020 roku.

„Podzielę się pewną niepewnością, ponieważ po prostu nie znamy długoterminowych skutków ubocznych zasadniczo modyfikowania ludzkiego DNA i RNA” – powiedział Zuckerberg w klipie.

W publicznym wywiadzie wideo kilka miesięcy później z dr Anthonym Faucim, Zuckerberg mówi, że „rozumie, że te szczepionki nie modyfikują twojego DNA ani RNA”, co potwierdza Fauci.

„Po pierwsze, DNA jest nieodłącznym elementem twojego własnego jądra komórkowego – przyczepienie się do niego czegoś obcego, ostatecznie zostanie oczyszczone” – powiedział Fauci.

Chociaż Zuckerberg nie precyzuje, czy w ujawnionym filmie mówi o szczepionkach przeciw COVID-19, pomysł, że szczepionki mogą zmieniać lub modyfikować ludzkie DNA i RNA, jest jednym z publicznych obaw zidentyfikowanych przez Facebook jako „dezinformacja”.

Najnowsza wersja listy Facebooka, zawierająca zabronione treści dotyczące COVID-19, uwzględnia „twierdzenia, że ​​szczepionka COVID-19 zmienia ludzkie DNA”.

Komentując wyciek, założyciel projektu Veritas, James O’Keefe, powiedział, że Mark Zuckerberg narzuca swoim użytkownikom standardy, których sam nie sprosta.

„Czy to nie jest interesujące, że Zuckerberg może wahać się i rozwijać swoje myślenie na temat szczepionek. Ale gdy tylko podejmie decyzję lub wydaje się, że podjął decyzję na jakiś temat, nie pozwala prawie 3 miliardom użytkowników Facebooka zrobić tego samego” – powiedział O’Keefe.

„Zasady dla ciebie, ale nie dla mnie”.

Leave a Reply