Mandaty z fotoradarów. Rząd szykuje spore zmiany

Jeszcze w tym tygodniu Ministerstwo Infrastruktury złoży projekt ustawy, który będzie zmieniał nie tylko sposób nakładania mandatów z fotoradarów, ale będzie też otwierał ścieżkę do tego, żeby za radykalne wykroczenia drogowe móc zmienić wysokość mandatów drogowych - poinformował wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Mandaty z fotoradarów. Rząd szykuje spore zmiany

Jeszcze w tym tygodniu Ministerstwo Infrastruktury złoży projekt ustawy, który będzie zmieniał nie tylko sposób nakładania mandatów z fotoradarów, ale będzie też otwierał ścieżkę do tego, żeby za radykalne wykroczenia drogowe móc zmienić wysokość mandatów drogowych – poinformował wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

We wtorek sejmowa komisja infrastruktury rozpatrzyła rządowy dokument o stanie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz działania realizowane w tym zakresie w 2020 roku. Podczas komisji poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński zapytał, czy trwają prace w ministerstwie nad zaostrzeniem kar, jeśli chodzi o wysokość mandatów.

„Jeszcze w tym tygodniu Ministerstwo Infrastruktury złoży do zespołu, który zajmuje się rządową legislacją, projekt ustawy, który będzie zmieniał nie tylko sposób nakładania mandatów z fotoradarów, ale będzie też otwierał ścieżkę do tego, żeby za radykalne wykroczenia drogowe móc zmienić wysokość mandatów drogowych” – odpowiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

„Polska na nowo”. Reforma podatków według Konfederacji. Mentzen i Kulesza przedstawiają propozycje [VIDEO]

„Na tę chwilę mogę tylko tyle powiedzieć: pozwólcie państwo, że na początku tę sprawę przedyskutujemy w oficjalny sposób w gronie rządowym” – dodał wiceszef resortu infrastruktury.

Podkreślił przy tym, że później ten projekt zostanie poddany konsultacji i uzgodnień międzyresortowych. „Wtedy ten projekt stanie się publiczny i będzie podlegał również dyskusji społecznej” – zaznaczył Weber.

Leave a Reply