Maciej Rybus piłkarzem Spartaka Moskwa

Maciej Rybus został piłkarzem Spartaka Moskwa - ogłosił klub rosyjskiej ekstraklasy. Polski obrońca podpisał dwuletni kontrakt. Wcześniej bronił barw innego zespołu ze stolicy Rosji - Lokomotiwu.

Maciej Rybus. Fot. PAP/Andrzej Lange
Maciej Rybus. Fot. PAP/Andrzej Lange

Maciej Rybus został piłkarzem Spartaka Moskwa – ogłosił klub rosyjskiej ekstraklasy. Polski obrońca podpisał dwuletni kontrakt. Wcześniej bronił barw innego zespołu ze stolicy Rosji – Lokomotiwu.

„Z radością ogłaszamy podpisanie kontraktu z polskim lewym obrońcą Maciejem Rybusem na zasadzie wolnego transferu. 32-letni zawodnik dołączy do nas na dwa lata. Witamy, Maciej!” – napisano na koncie Spartaka na Twitterze.

W czerwcu kończy się kontrakt Rybusa z Lokomotiwem, w którym Polak występował od 2017 roku. Rozegrał w nim 136 meczów, strzelił trzy gole i zaliczył 12 asyst. Z moskiewskim klubem wywalczył w 2018 roku mistrzostwo kraju, a w 2019 i 2021 – Puchar Rosji.

Wcześniej grał w Legii Warszawa, Tereku Grozny i Olympique Lyon. W reprezentacji Polski wystąpił dotychczas w 66 meczach (dwie bramki).

Z uwagi na agresję zbrojną Rosji na Ukrainę selekcjoner Czesław Michniewicz nie powoływał Rybusa do reprezentacji, aby m.in. oszczędzić doświadczonemu piłkarzowi zamieszania wokół jego osoby.

Leave a Reply