Łódzkie: Pijany kierowca potrącił rowerzystów. Zmarł 13-latek

Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło w piątek w miejscowości Bogumiłów w powiecie sieradzkim (woj. łódzkie). Pijany kierowca wjechał w nastoletnich rowerzystów. Jeden z chłopców, 13-latek, mimo udzielonej pomocy, zmarł - podała policja.

Łódzkie: Pijany kierowca potrącił rowerzystów. Zmarł 13-latek

Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło w piątek w miejscowości Bogumiłów w powiecie sieradzkim (woj. łódzkie). Pijany kierowca wjechał w nastoletnich rowerzystów. Jeden z chłopców, 13-latek, mimo udzielonej pomocy, zmarł – podała policja.

Policja w Sieradzu (Łódzkie) przekazała wstępne ustalenia po tragicznym wypadku.

„27-letni kierujący seatem leonem, na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącymi rowerzystami w wieku 13 i 12 lat” – poinformowała rzeczniczka sieradzkiej policji asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka.

„Starszy z chłopców został przetransportowany do szpitala, gdzie niestety zmarł. Twa szczegółowe wyjaśnianie okoliczności wypadku” – podała.

„27-latek trafił do policyjnego aresztu. Za spowodowanie wypadku śmiertelnego, prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 12 lat więzienia” – podkreśliła Kulawiecka. O środkach zapobiegawczych – jak zaznaczyła rzeczniczka – zdecyduje prokuratura i sąd.

Leave a Reply