Litewscy lekarze znaleźli w żołądku pacjenta ponad kilogram gwoździ i śrubek

Lekarze ze szpitala w Kłajpedzie na Litwie w żołądku jednego z pacjentów znaleźli ponad kilogram metalowych przedmiotów, w tym gwoździ i śrubek - przekazał w sobotę dziennik "Guardian". Według relacji medyków mężczyzna zaczął połykać metalowe przedmioty, gdy postanowił przestać pić alkohol.

Litewscy lekarze znaleźli w żołądku pacjenta ponad kilogram gwoździ i śrubek

Lekarze ze szpitala w Kłajpedzie na Litwie w żołądku jednego z pacjentów znaleźli ponad kilogram metalowych przedmiotów, w tym gwoździ i śrubek – przekazał w sobotę dziennik “Guardian”. Według relacji medyków mężczyzna zaczął połykać metalowe przedmioty, gdy postanowił przestać pić alkohol.

Pacjent zgłosił się do szpitala w Kłajpedzie, skarżąc się na ostry ból brzucha. Lekarze po wykonaniu zdjęcia rentgenowskiego szybko stwierdzili przyczynę bólu – w żołądku mężczyzny znajdowały się metalowe przedmioty, niektóre mierzące nawet 10 cm długości.

“Podczas trzygodzinnej operacji (…) wyjęto wszystkie, nawet najmniejsze, ciała obce z żołądka pacjenta” – przekazał chirurg Sarunas Dailidenas.

Szpital przekazał lokalnym mediom zdjęcie z tacą chirurgiczną wypełnioną gwoździami i śrubkami. “Nigdy czegoś takiego nie widzieliśmy” – oświadczył tamtejszej prasie główny chirurg szpitala w Kłajpedzie Algirdas Slepavicius.

Po operacji pacjent jest w stanie stabilnym – dodał.

Leave a Reply