Lider PSL apeluje do rządu: Czas przedstawić plan restrykcyj dla niezaszczepionych

Rząd powinien przedstawić propozycje restrykcji dla osób niezaszczepionych; powinien mieć odwagę podejmować też niepopularne decyzje - powiedział w środę w TVN24 prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Lider PSL apeluje do rządu: Czas przedstawić plan restrykcyj dla niezaszczepionych

Rząd powinien przedstawić propozycje restrykcji dla osób niezaszczepionych; powinien mieć odwagę podejmować też niepopularne decyzje – powiedział w środę w TVN24 prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

W „Kropce nad i” w TVN 24 prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz był pytany, czy jego zdaniem niezaszczepieni na COVOD-19 powinni mieć mniejsze prawa, np. ograniczony wstęp w niektóre miejsca.

„Uważam, że rząd taką propozycję powinien przedstawić” – powiedział prezes PSL. „Po to tak często chełpią się tym, że rządzą, iż powinni mieć odwagę przedstawiać często niepopularne decyzje” – mówił.

W opinii Kosiniaka-Kamysza „szczególnie w czasach pandemii trzeba przedstawiać decyzje, które idą nie pod publiczkę, nie z populistami, nie z antyszczepionkowcami, czyli proepidemicznymi ruchami, tylko w kierunku bezpieczeństwa wszystkich Polaków”.

„Oprócz epidemii COVID-u mamy epidemie kłamstwa, epidemię nienawiści i epidemię głupoty”

„To nie jest wolność wyboru. Wolność nasza kończy się tam, gdy wchodzimy w wolność drugiego człowieka” – zaznaczył.

Zwracał uwagę, że niezaszczepieni narażają np. dzieci poniżej 12 roku życia, a także tych, którzy nie mogli się zaszczepić z powodów zdrowotnych. „Rząd nie walczył z fake newsami w sprawie szczepionek, z kłamstwem. Oprócz epidemii COVID-u mamy epidemie kłamstwa, epidemię nienawiści i epidemię głupoty” – powiedział prezes PSL.

MZ przekazało w środę, że badania potwierdziły 5559 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 75 osób z COVID-19. Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 950 616 zakażeń. Zmarły 76 254 osoby z COVID-19.

Leave a Reply