Licytacja rekwizytów w Hollywood Będzie można kupić m.in. kapelusz Indiany Jonesa

250 tysięcy dolarów - za tyle może zostać sprzedany kapelusz Indiany Jonesa, który licytowany będzie w przyszłym miesiącu w Hollywood. Na aukcję w "Fabryce Snów" trafią też inne kultowe rekwizyty z filmów, m.in. miecz Toma Cruise'a z filmu "Ostatni Samuraj".

Licytacja rekwizytów w Hollywood Będzie można kupić m.in. kapelusz Indiany Jonesa

250 tysięcy dolarów – za tyle może zostać sprzedany kapelusz Indiany Jonesa, który licytowany będzie w przyszłym miesiącu w Hollywood. Na aukcję w „Fabryce Snów” trafią też inne kultowe rekwizyty z filmów, m.in. miecz Toma Cruise’a z filmu „Ostatni Samuraj”.

Organizator aukcji, dom sprzedaży Prop Store, postanowił wystawić na sprzedaż kapelusz Harrisona Forda, który grany przez niego bohater nosił w drugiej części kultowej serii o niezłomnym archeologu i poszukiwaczu przygód – „Indiana Jones i Świątynia Zagłady”.

Nakrycie głowy wykonane zostało na zamówienie przez prestiżowego londyńskiego kapelusznika Herberta Johnsona rok przed rozpoczęciem zdjęć. „Weszli do sklepu, ale nie wzięli kapelusza z półki. Połączyli cechy niektórych kapeluszy, aby stworzyć kapelusz Indiany Jonesa, prawdopodobnie dziś jeden z najbardziej rozpoznawalnych ze wszystkich filmów” – mówił o producentach filmu dyrektor Prop Store Brandon Alinger.

Kapelusz Indiany Jonesa trafi na aukcję 29 czerwca, a jego szacunkowa cena waha się między 150 000 a 250 000 dolarów.

Aukcja hollywoodzkich pamiątek

W sumie w czerwcu i w lipcu na licytację trafi ponad 1200 kultowych hollywoodzkich pamiątek, w tym egzemplarz scenariusza „Imperium kontratakuje”, należący do Carrie Fisher, aktorki grającej w gwiezdnej sadze Księżniczkę Leię.

Kupić będzie można także miecz Toma Cruise’a z filmu „Ostatni Samuraj”, wózek golfowy Brada Pitta z obrazu „Pewnego razu… w Hollywood” czy czarodziejską różdżkę i okulary, używane przez Daniela Radcliffe’a w ostatnich dwóch częściach przygód Harry’ego Pottera.

W zeszłym roku strój Dartha Vadera z „Gwiezdnych Wojen” George’a Lucasa został sprzedany za 287 500 dolarów.

Leave a Reply