Lewica odcina się od słów Tuska o migrantach. Żukowska: “Nikt pana nie upoważnił

Posłowie Lewicy Anna Maria Żukowska oraz Krzysztof Śmiszek wyrazili w mediach społecznościowych swój sprzeciw wobec słów lidera PO Donalda Tuska ws. sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. "Nikt pana nie upoważnił do zabierania głosu w imieniu całej opozycji" - napisała posłanka na Twitterze.

Lewica odcina się od słów Tuska o migrantach. Żukowska:

Posłowie Lewicy Anna Maria Żukowska oraz Krzysztof Śmiszek wyrazili w mediach społecznościowych swój sprzeciw wobec słów lidera PO Donalda Tuska ws. sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. “Nikt pana nie upoważnił do zabierania głosu w imieniu całej opozycji” – napisała posłanka na Twitterze.

Donald Tusk opublikował w środę oświadczenie w mediach społecznościowych, w którym odnosi się do kryzysu migracyjnego m.in. na granicy polsko-białoruskiej, gdzie od kilkunastu dni po stronie Białorusi koczuje grupa migrantów. “Wszyscy jesteśmy zaniepokojeni sytuacją na naszej wschodniej granicy i ten niepokój jest, niestety, uzasadniony” – mówi w nagraniu.

“Kiedy wybuchł konflikt na Ukrainie, byłem wtedy premierem, zaprosiłem wszystkich liderów opozycji, usiedliśmy przy jednym stole, był też wtedy Jarosław Kaczyński, żeby rozmawiać jak Polacy wspólnie mogą uporać się z tym dramatycznym wyzwaniem. Oczekuję dzisiaj dokładnie tego samego od władzy i oczywiście jestem gotów do takiej rozmowy. Jestem przekonany, że mogę te słowa powiedzieć w imieniu całej opozycji” – powiedział Tusk

Na jego słowa zareagowała na Twitterze posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska. “Nikt Pana do tego nie upoważnił, żeby zabierać głos w imieniu całej opozycji w jakiejkolwiek sprawie. A w sprawie uchodźców już Pan głos zabrał na Twitterze i jest on sprzeczny z wartościami reprezentowanymi przez Lewicę” – napisała.

Wcześniej w weekend Tusk we wpisie na Twitterze napisał też, że “polskie granice muszą być szczelne i dobrze chronione”. “Kto to kwestionuje, nie rozumie, czym jest państwo. Ochrona nie polega na antyhumanitarnej propagandzie, tylko sprawnym działaniu. Za czasów PiS polską granicę przekroczyło rekordowo dużo nielegalnych migrantów” – napisał.

“Ble, ble, ble… kunktatorski standard” – w ten sposób do środowego oświadczenia Tuska odniósł się na Twitterze wiceprzewodniczący klubu Lewicy Krzysztof Śmiszek.

Leave a Reply